Po dvou měsících své brány otvírá i Galerie ocelových figurín

11.05.2020

Velké probouzení čeká od pondělí celé Česko. A velké uvolňování restriktivních opatření se týká i unikátní Galerie ocelových figurín, která své brány pro první návštěvníky otevře po dlouhých dvou měsících. Galerijní prostory, které se nachází na dvou patrech budovy s celkovou rozlohou 1200m2, nabízí přes 100 ocelových exponátů!

Nouzový stav kvůli pandemii nového typu koronaviru covid-19 sice bude trvat minimálně do 17. května, vláda České republiky se přesto kvůli příznivému vývoji šířeni viru rozhodla pro postupné uvolňování svých restriktivních opatření. Již 11. května se tak otevřou nejen zahrádky u restaurací, kadeřnictví a holičství či divadla a kina, ale i muzea a galerie, tudíž i pražská Galerie ocelových figurín, ve které se můžete setkat s oblíbenými superhrdiny ze světa komiksů, sci-fi a pohádek nebo prohlédnout luxusní sportovní vozy a motorky.

"Jsme rádi, že i my již můžeme po nečekané pauze otevřít své brány pro naše první návštěvníky. Jejich bezpečnost je pro nás na první místě, takže provoz bude fungovat za zvýšených hygienických a vládou nařízených podmínek. Doufáme, že si z návštěvy Galerie ocelových figurín odnesou nepopsatelný zážitek," říká ředitel galerie Michal Topol.

Jedinečný mezinárodní projekt, který se skládá z umělecky vytvořených exponátů z recyklovaných ocelových částí, najdete ve části staré Prahy, hned na stanici metra Můstek v krásné zrekonstruované historické budově City Palais. Galerijní prostory se nacházejí na dvou patrech budovy s celkovou rozlohou 1200m2 a naleznete zde přes 100 ocelových exponátů.

Galerie ocelových figurín původně vznikla v Polsku, kde umělec Mariusz Olejnik, recykloval a tvořil z různých druhů materiálů. Až když začal tvořit figuríny z recyklované oceli, vzniklo z jeho nápadu postupně 5 evropských výstav.

Sochy už nevytváří jen sám, ale pracuje na nich 120 umělců a řemeslníků z celého světa. To oni svařují matice, šrouby, řetězy a jiné kovové komponenty, které dříve byli součástí automobilů. Ocelové exponáty se skládají z milionů částí a dohromady váží desítky tun. Jedna z nejtěžších figurín je obrovský autorobot, který svou velkolepostí vítá návštěvníky hned u vstupu do budovy. Robot váží 1,5 tuny a měří 3,4 metru.

Přes 100 soch, které v Praze najdete na ploše 1200 m2, je inspirováno filmovým světem sci-fi, fantasy, pohádek, kulturou nejrychlejších aut a motorek, ale také zvířaty, videohrami a celebritami.

Na své si přijde jak 3 leté dítko, tak jeho rodič, student nebo i důchodce. Děti v sochách vidí hračku, dospělí ocení spíš umělecké provedení a tisíce hodin práce na každém z exponátů. Galerie zaujme svou interaktivitou, jelikož zde je kontakt s exponáty opravdu povolen. S každou sochou je možné se vyfotit, podat jí ruku nebo jí dokonce obejmout. K originální fotografii napomůže třeba zapózování se zbraní jednoho ze superhrdinů nebo na samotném železném trůnu.

Hygienická opatření v Galerii ocelových figurín:

- max. 100 osob najednou

- dvoumetrové rozestupy od zákazníků a zaměstnanců

- dezinfekce rukou u vstupu a v několika místech v Galerii

- vstup pouze se zakrytými ústy a nosem

- pravidelná dezinfekce podlah

- pravidelná dezinfekce toalet

- pravidelná dezinfekce exponátů

- zaměstnanci v rouškách a ochranných štítech

- jednorázové kapesníky v několika místech v Galerii

- zrušení odpočinkových a stravovacích zón (kavárna je dočasně uzavřena)

https://www.galleryofsteelfigures.com/praga/cs/

htmlkody.info
                                                                          email:spycross@spycross.cz                                                                    
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!