PETRA JANŮ vydává po osmi letech nové album a vyráží na turné

21.09.2017

Nové album s názvem Blázni nahrála se skupinou Amsterdam 

a nejlepší kusy představí na svém nadcházejícím turné Léta bláznivá.

"Název charakterizuje, mírně řečeno, dramaturgickou pestrost," vysvětluje zpěvačka. Album má rockovější a lyričtější rovinu, nechybí "velký" song z kategorie Petřiných evergreenů (Nelituj), vášnivé tango (Blázni), rockové nářezy (Slzy ve vaně, Proč padaj hvězdy, Slova) ani vánoční skladba (Píseň o poutnících). Na písních se autorsky podíleli členové Amsterdamu Pavel Lochman a Roman Steffl, dvojice Michaela Dlouhá (hudba) a Tomáš Tajchner (texty) a tři písně si Petra vybrala ze své dosavadní diskografie a s kapelou jim dala nový kabát: dvě pro ni napsali Ota Petřina se Zdeňkem Rytířem a jednu Petra Janda s Evženem Satranem.

V polovině října vyjíždí Petra Janů na koncertní turné po České republice. Kromě hitů, které pro ni napsali Petr Janda, Ota Petřina, Karel Svoboda a další, představí samozřejmě i novinky z nového alba Blázni. Hostem turné je Václav Noid Bárta, koncert v Lucerně posílí ještě Petr Kolář.

Foto: J.Hauer

"Musím říct, že jsem zatím neměla žádnou desku, kterou bych si po natočení víc jak jednou nebo dvakrát pustila. Tuto si pouštím pomalu každý den a vůbec nic mi na ní nevadí a nic mě neštve. To se mi ještě nestalo," hrdě přiznává Petra Janů.

htmlkody.info
                                                                          email:spycross@spycross.cz                                                                    
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!