Petra Janů má vlastní rybník

11.09.2021

Petra Janů si splnila sen, má vlastní rybník. Ten nechala vybudovat u své chalupy nedaleko jihočeské Stráže nad Nežárkou. Vodní plocha uprostřed lesů, na dohled od zpěvaččiny chalupy, dostal jméno Michal, po jejím zesnulém manželovi, manažerovi a producentovi Michalu Zelenkovi, od jehož úmrtí letos uplyne deset let. Rybník pokřtila zpěvačka s kapelou Amsterdam a lidmi, kteří pomohli vznik vodní plochy zrealizovat.

"Rybník byl v podstatě původně jeho snem, já jsem ho za něj jen dokončila. Doufám, že mě tam seshora Míša pozoruje a má radost, že se to podařilo," uvedla trojnásobná Zlatá slavice Petra Janů, která na chalupě při "křtu" rybníka přivítala jak svou kapelu Amsterdam, tak i ty, kteří ji pomohli rybník zrealizovat.

Zpěvačka, která v posledním roce na své chalupě v podstatě žije a je vděčná za to, že v době lockdownu nemusela být v Praze, oslaví příští rok dvojí výročí.

"Jednak svoje jubileum a pak to bude 50 let, co jsem na scéně. Chystáme turné a bude i nový duet. Nechte se překvapit," usmívala se zpěvačka, která má po téměř roční "covidové" pauze zase už plný diář. "Zatím vyrážím na koncerty z chalupy, ale pomalu se začnu zase stěhovat zpátky do Prahy. Největší změna to asi bude pro mého maltézáčka Bobíka. Je mu něco přes rok, a tak zatím zná jen život tady na chalupě. Ale určitě to spolu zvládneme," věří zpěvačka.

Na chalupu, kterou má uprostřed jihočeských lesů jezdí zpěvačka už 35 let. Jižní Čechy se tak staly jejím druhým domovem. "Trávím tady vždycky celé léto a většinou i Vánoce. Ten rok jsem si tu opravdu užila, s Bobíčkem jsme vyráželi na dlouhé procházky. Chodí k nám kamarádky z nedaleké chalupy na karty nebo jen kafíčko. Často sem jezdí i kamarádka z Budějovic s dvanáctiletou dcerkou, takže jsem na vlastní kůži zažila i úskalí online výuky. A navíc mají maltézáčka Maxíka, což je Bobíkův brácha. Takže tady bývá dost často veselo a rozhodně se nenudím," dodala s úsměvem Petra Janů.

Kromě toho před pár dny převzala na jednom z pražských parníků zpěvačka i prestižní ocenění "Mistr zábavního umění" od společnosti Artes. Setkala se tak díky tomu také po dlouhé době s řadou svých kolegů a kamarádů - nechyběli Petra Černocká, Pavel Zedníček, Jiří Lábus, Martin Dejdar, Zdeněk Troška, Tomáš Magnusek nebo Zdeněk Barták.

"Moc si toho vážím, stejně tak, jako že po tom více než roce jsem zase viděla lidi a musím říct, že milé a fajnlidi," dodala s úsměvem zpěvačka.

htmlkody.info
                                                                          email:spycross@spycross.cz                                                                    
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!