Petr Batěk vydává debutové album V mapách! Kmotry byli Václav a Jan Neckářovi

26.11.2021

Petr Batěk je nejenom divadelní, televizní a filmový herec, ale i hudebník, textař, skladatel a básník. Po třech sbírkách veršů, chystá další, ale k tomu v posledních měsících dal dohromady své první debutové album V mapách. Na něm si třeba kromě zpěvačky Marcely Březinové, herečky a zpěvačky Jany Zanáhlíkové či Marcely Kopáčkové, zazpíval i se svými dětmi Kristýnkou a Péťou.

"Důvodem, proč jsem udělal tuhle desku bylo, že jsme s Davidem Vostrým sbírali postupně asi dva roky jednotlivé písničky. A protože mě fanoušci, příznivci a kamarádi prosili, že by si je chtěli poslechnout v nějakém uceleném tvaru, tak vznikl nápad udělat CD," říká Petr Batěk, který příští rok oslaví padesátiny.

"To, že na desce jsou i moje děti, je takovou snahou zachovat jejich stopu v tom ´dětském tvaru´, aby i ony měly na co vzpomínat," vysvětlil herec, hudebník a textař.

Na křtu zaujal i songem "Světlem létavic", která se hodí zvláště nyní do předvánoční doby, a kterou právě nazpíval se synem Péťou.

"Deska obsahuje 10 písniček a důvod, proč se jmenuje V mapách, je veskrze prozaický. Vše, co prožijeme, každá láska, každý šrám, tak se někde v naší paměti zaznamenává. A ta paměť, to jsou vlastně ty mapy, v nichž je všechno zapsáno," dovysvětlil Petr Batěk.

Album vyšlo u vydavatelství AVIK Jiřího Slámy z Plzně, u nějž kdysi, když začínali s kapelou Tudor, tak to bylo první studio, do nějž Petr vstoupil, a kde se točily první demosnímky.

Autorem obalu CD je Zdeněk Halamásek, dlouholetý kamarád a kolega Petra Baťka, který kdysi dělal veškeré grafické věci pro Petr Kalandra Memory band, kapelu Míry Kuželky z Mostu, v které Petr Batěk hrál. "Všechno tak nějak souvisí se vším a ten kruh se po mnoha letech uzavírá."

Křest CD V mapách se uskutečnil na romantickém místě, na Střeleckém ostrově v kavárně v Anicafé Anife Vyskočilové na Střeleckém ostrově. Hlavními kmotry, kromě Marcely Březinové, Jany Zanáhlíkové, herečky Ha Than Špetlíkové, byli bratři Václav a Jan Neckářovi. Těch si Petr Batěk nesmírně váží po profesní i lidské stránce. Ne náhodou také Václavu Neckáři spolupořádal, a také moderoval koncert k jeho 75. narozeninám, který měl v Mariánských Lázních a moderoval i některé další jejich společné akce...

Na křtu nesměl chybět ani Artur Kaiser, režisér nedávno dotočeného velkofilmu z cirkusového prostředí Cirkus Maximum, kde Petr Batěk hraje jednu z hlavních rolí spolu s Radimem Fialou, Hanou Gregorovou, Janem Přeučilem, Mariánem Rodenem, a také Oldřichem Kaiserem. Rovněž jako i se synem Jana Wericha - Jiřím Werichem Petráškem. Ten také na křtu desky nechyběl, stejně jako provozovatelka kavárny Anife Vyskočilová.

"Budu moc rád, když se bude posluchačům má debutové deska líbit, a bude třeba i dobrým tipem na dárek pod vánoční stromeček," doplnil své přání autor Petr Batěk.

FOTO: JAROSLAV HAUER

Herec, textař a hudebník Petr Batěk vydává debutové album V mapách!

Zpívá na něm i se svými dětmi

Kmotry byli Václav a Jan Neckářovi, režisér velkofilmu i syn Wericha

htmlkody.info
                                                                          email:spycross@spycross.cz                                                                    
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!