Pavel Šporcl vydává videoklip a svou moderní klasickou hudbou cílí na mladé publikum

04.06.2020

Výjimečný český houslista Pavel Šporcl, známý pro překračování hranic klasické hudby, představuje nový videoklip své autorské skladby Magical 24. Videoklip vydal 28. května jako připomínku 180. výročí úmrtí houslového génia Niccoly Paganiniho. V technicky velmi náročné skladbě, který je svižná a s moderní aranží, totiž Šporcl používá Paganiniho motiv z 24. Capricca. Na druhý červnový víkend 12. - 14. června chystá houslista první veřejné pokaranténní koncerty na hladině jezera. "Je o mě známo, že rád přijímám nové výzvy a nebojím se netradičních věcí", říká umělec a zve fanoušky na netradiční koncert na ještě méně tradičním místě.

Houslista o nové skladbě říká, že skrze ni chtěl ukázat, že je moderní člověk, který se nebojí vystoupit ze zajetých kolejí a ukázat mladé generaci, že housle jsou mimořádný nástroj i v moderní hudbě. Zároveň obdivuje Paganiniho umění a uvádí: "Sám mám v repertoáru řadu jeho skladeb, vydal jsem stejnojmenné album a hraji program Pocta Paganinimu věnovaný tomuto houslovému mágovi. Jeho poslední z capriccií, ze kterého jsem upravil známé téma a napsal tuto skladbu, mi připadá opravdu magické, odtud tedy název Magical 24."

V produkci ŠPORCL ARTS Agency na videoklipu spolupracovali tanečníci z Fragments Production v čele s choreografem Jakubem Dvořákem, bubeníci Tokhi a Groove Army. Režie se ujal renomovaný Rudolf Havlík, střihu pak Boris Machytka. "Mám z tohoto klipu neuvěřitelnou radost. Myslím, že je skvělý, energický, a věřím, že se bude líbit. Taneční klip jsem předtím netočil, a tak jsem se musel hýbat více než obvykle, což na pár dní odnesla má záda" , směje se Šporcl a děkuje celému týmu za skvěle odvedenou profesionální práci.

Šporcl v době krizového stavu nezahálel a připravil řadu projektů, mimo jiné dva cykly Koncertů v obýváku, z nichž druhý měl podtitul Bacha na Šporcla a umělec se v něm vyznal z lásky k dalšímu hudebnímu velikánovi J. S. Bachovi. Oba cykly měly na sociálních sítích vysokou sledovanost a stovky pozitivních reakcí od fanoušků. Také jako první umělec na světě odehrál "drive-in koncert" klasické hudby pro diváky v zaparkovaných autech v holešovické tržnici. "Nebylo to první neobvyklé místo, kde jsem hrál. Už jsem koncertoval v jeskyni, v letištní hale, na nádraží, proč tedy ne v tržnici?", řeklŠporcl.

Pavel Šporcl zve fanoušky na první veřejné pokaranténní koncerty, které se budou konat 12. - 14. června na netradičním místě, hladině jezera Jureček u Říčan. Program nazvaný Na vlnách hudby a naděje bude složen z toho nejlepšího, co houslista v repertoáru má a bude koncipován tak, aby zaujal co nejširší publikum.

htmlkody.info
                                                                          email:spycross@spycross.cz                                                                    
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!