Otvírání jara v Letňanech

07.03.2020

Floristická a zahradnická soutěž pro studenty zahradnických škol - OTVÍRÁNÍ JARA

PATRONKOU LETOŠNÍ SOUTĚŽE JE OPERNÍ PĚVKYNĚ PAVLÍNA SENIĆ

Motto : ŽIVOT JE DIVADLO A MY JSME HERCI. ZÁLEŽÍ, JAKOU ROLI SI SAMI VYBEREME

27. března 2020

Místo konání: PVA EXPO PRAHA Letňany

Floristická soutěž proběhne již 27. března 2020 v rámci letošního 14. mezinárodního veletrhu zahradní architektury, zeleně, nábytku, zahradní a komunální techniky. - FOR GARDEN

v Praze v termínu od 26. do 29. března 2020.

Zakladatelem a hlavním pořadatelem soutěže pro studenty zahradnických škol a příbuzných oborů s názvem OTVÍRÁNÍ JARA je přední český florista Pavel Hruška, známý z řady televizních pořadů, ale i jako člen hodnotících jury významných soutěží floristů.

JUNIOŘI A SENIOŘI - JEDEN PRO DRUHÉHO

NOSNOU MYŠLENKOU JE VZÁJEMNÁ ÚCTA, POMOC, POKORA, LÁSKA A VNÍMÁNÍ JEDEN DRUHÉHO.

PŘÍKLAD: SENIOŘI PŘEDÁVAJÍ JUNIORŮM ZKUŠENOSTI,

TI JE REALIZUJÍ A VYTVÁŘÍ KVĚTINOVÉ DEKORACE PRO RADOST DRUHÝCH,

KTERÉ NAVÍC BUDOU VYDRAŽENY A TÍM ZAFINANCUJÍ POTŘEBNÉ A PŘÍJEMNÉ ZÁŽITKY SENIORŮM.

Všechny práce budou v sobotu vydraženy ve prospěch Nadačního Fondu "MOJE VELKÉ PŘÁNÍ".

V odborné jury zasednou: Milota Murčová ( Slovensko), Janka Vargová (Slovensko), Ondřej Štěpánek (Česko) a Markéta Nagyová (Česko).

Pavel Hruška
Pavel Hruška

Floristická soutěž si bere za cíl propagovat především samotný obor, ale chce také dát příležitost studentům, jejich talentu, inspiraci a nápadům. V rámci soutěže a doprovodného programu budou prezentovány školy, jejichž studenti se účastní soutěže. Účast a prezentace škol bude plně hrazena z rozpočtu firmy HRUŠKADESIGN s.r.o. Z předešlých ročníků vyplynulo, že školy se neúčastní dostatečného množství oborových soutěží, neboť nemají prostředky na účastnické poplatky a na úhradu materiálu, ale v této soutěži je to naopak.

Návštěvníci veletrhu budou moci obdivovat nejen práci talentovaných studentů floristiky, ale také VIP osobností. Svou účast potvrdili: operní pěvkyně Pavlína Senić, herec, zpěvák a saxofonista Felix Slováček jr., klavírista Vjačeslav Grochovskij, moderátorka Jana Havrdová, zpěvačka a moderátorka Jana Chládková, herečka Martina Hudečková a moderátorka Štěpánka Duchková.

Řada z nich se zúčastní nejen doprovodného programu, ale také autogramiády v rámci veletrhu.

V sobotu 28. 3. 2020 proběhne dražba všech prací studentů, ve prospěch nadačního fondu "Moje velké přání" (pomáháme seniorům), licitátorkou bude Štěpánka Duchková,moderování odpoledne se ujme skvělá a milá dáma, moderátorka POŘADU ČT SAMA DOMA, Jana Havrdová.

Pavlína Senič si pozve hosty a představí nové turné "MODRÉ SNĚNÍ" s Georgem Gershwinem. Jelikož barva letošního roku je modrá, vzniká skvělé propojení tohoto hudebního projektu s květinami.

V rámci programu se během čtyř dnů na pódiu vystřídají odborníci zahradnických oborů, ke kterým patří nejen floristika, ale například zahradní architektura apod.

Kontakt - Ing. Onřej Štěpánek stepanek@ammi.cz +420 737 115 233

Soutěž o 4 * 2 vstupenky  na veletrh

Otázka:
Kolikátý  ročník je již veltrh  FOR GARDEN ?
Odpověď zašli na email: spycross@spycross.cz

 Pavlína Senič
Pavlína Senič
Štěpánka Duchková
Štěpánka Duchková
Felix Slováček ml.
Felix Slováček ml.

Foto: Jaroslav Hauer

htmlkody.info
                                                                          email:spycross@spycross.cz                                                                    
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky