Osmadvacátou Lucernou Hany Zagorové nic nekončí. Ba naopak!

15.12.2019

Do Lucerny se pravidelně a s velkým úspěchem vrací Hana Zagorová. Té se v úterý 10. prosince podařilo Lucernu vyprodat až po střechu už poosmadvacáté. Pokud vezmeme v potaz kapacitu Lucerny, což je 2500 míst, devítinásobnou Slavici a nejprodávanější českou zpěvačku všech dob Hanku Zagorovou vidělo v průběhu let v nejslavnějším českém kulturním svatostánku 70.000 diváků.

Vstupenky na Hančinu tradiční vánoční Lucernu se začínají v posledních letech prodávat v den jejích narozenin, které připadají na 6. září, a Lucerna je během několika málo dní pravidelně zcela vyprodaná. Zájem o vstupenky na tento koncert mají doslova příslušníci všech generací a rok od roku publikum přicházející za svou oblíbenou zpěvačkou do Lucerny doslova mládne. Hned po skončení letošního koncertu v Lucerně se Hanka Zagorová, která si speciálně pro tento koncert nechala ušít hned troje nádherné večerní šaty u módní návrhářky Petry Balvínové, svěřila na sociální síti se svými bezprostředními dojmy:

"Zase to bylo nádherný, že jsem ani nedýchala, když jsem Vás tam všechny viděla. Znovu jsem si připadala součástí té naší rodiny, a to mně strašně hřeje u srdce. Tleskali jste tak, že jsem místy neslyšela kapelu, ale bylo mi to jedno, protože ten kotel byl živý organismus, a já byla pyšná, že se mě to týká. Bylo to krásný, děkuju! A hluboce se před Vámi skláním".

Svůj letošní program zahájila Hana Zagorová vánočními evergreeny Ave, Ave a Mé dětské svátky. Tradičně ji doprovodil speciálně pro Lucernu rozšířený Boom!Band Jiřího Dvořáka se sborem a ani tentokrát v Lucerně nechyběl Hančin věrný pěvecký partner Petr Rezek. Kapelník Jiří Dvořák zdařile zaaranžoval dvě písňové směsi Hančiných největších hitů a kvůli písni Hrej, muziko z autorské dílny písničkářky Radúzy se báječně naučil hrát na tahací harmoniku. A Hanka nezapomněla ani na veleúspěšné písně Je naprosto nezbytné a Za každou chvíli s tebou platím, které publikum miluje a které pro ni napsal její kytarista a sborista Jiří Březík. Po čtyřiceti letech se pak Hanka vrátila ke svému velkému hitu Náskok, který si našla v repertoáru disco královny Donny Summer a k níž jí český text napsal Pavel Žák. Od roku 1976, tedy rovných 43 let, zpívá Hanka Zagorová na každém svém koncertě píseň Maluj zase obrázky, kterou pro ni napsal dnes už zmíněný skladatel a textař Pavel Žák a která pochopitelně zazněla i v letošní Lucerně. "Kdybych ji neuvedla, publikum by mi to neodpustilo. Navíc se mi nikdy neomrzela a pořád ji moc ráda zpívám. Posluchači tuhle písničku přijali bezezbytku za svou a říkají jí odjakživa Hrníčky", uvedla po koncertě Hanka.
Z autorské dílny Pavla Žáka pochází i další Hančina úspěšná písnička Kdyby se vrátil čas. Hanka se k ní po několika letech vrátila a věnovala ji památce Karla Gotta. Když ji zpívala a na plátno za ní se promítaly záběry z jejích společných vystoupení s Karlem, řada divaček a diváků se neubránila dojetí a mnozí i plakali. Po léta pak mají posluchači rádi písničku Jiřího Zmožka a Zdeňka Rytíře Mys dobrých nadějí. Takže ani ta v letošní Lucerně nechyběla. A Hanka si ji moc hezky a osobitě, jak je nakonec jejím zvykem, uvedla. "Máte rádi talismany?", zeptala se jásajícího a po každé písničce nadšeně aplaudujícího publika. "Pokud ano, sáhněte si pod židli, na které sedíte, a najdete ode mne malý dárek. Je to penízek, vezměte si ho, je Váš. Přála bych si, aby Vám přinesl štěstí nebo aby Vám ukázal cestu k Vašemu mysu dobrých nadějí". Milým a vítaným hostem druhé poloviny Hančina koncertu byla zpívající kytaristka Lenka Filipová, která zazpívala dva své velké hity - písně Zamilovaná a Za všechno může čas. Dnes už jen málokdo ví, že v polovině 70. Let byla Lenka Filipová, podle Hanky hodný a moc slušný člověk, hostem Hančina koncertního programu s Orchestrem Karla Vágnera.

Do konce letošního roku čekají Hanku ještě čtyři koncerty v Čechách, na Moravě a na Slovensku a v první polovině roku příštího rovných třicet koncertů. V roce 2020 Hanka doprovodí svého manžela, operního tenoristu světového renomé Štefana Margitu, do španělské Valencie a do Chicaga. Zatímco ve Valencii bude Štefan poprvé účinkovat v opeře Elektra Richarda Strausse, v Chicagu se vrátí k jedné ze svých životních rolí. K roli poloboha Ohně Logeho v opeře Zlato Rýna Richarda Wagnera. A pak tu bude najednou podzim a s ním první koncerty se Štefanem Margitou Konečně společně, na které se mohou těšit jejich příznivci v Ostravě, Brně, Pardubicích a v pražské O2 Areně.

Foro Jaroslav Hauer

htmlkody.info
                                                                          email:spycross@spycross.cz                                                                    
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky