Oslavenkyně Eva Hrušková pokřtila s kolegy a přáteli včele s Hanou Maciuchovou unikátní knihu!

29.03.2019
Jiří Štědroň, Růžena Merunková, Antonín Navrátil, Vadim Petrov, Hana Maciuchová a řada dalších osobností pokřtili 27. března, v den narozenin herečky Evy Hruškové představitelky Popelky - unikátní knihu Popelka & spol - 50 let.

U příležitosti půlstoletí od natočení klasické, černobílé televizní Popelky se v pražské kavárně Faux Pas sešli ti, kteří na pohádkovém příběhu pracovali, nebo jej mají minimálně rádi...

Kniha obsahuje celou řadu unikátních vzpomínek, rozhovorů, ale i fotografií z natáčení příběhu, který vznikl v roce 1969.

"Je to neuvěřitelné, jak to letí. A někdy nám připadá, jako by to bylo teprve před pár lety. Moc rádi na tu práci vzpomínáme a je krásné, že se ta pohádka líbí mladé i staré generaci i po padesáti letech," řekli svorně dva hlavní představitelé Popelky Eva Hrušková a prince Mojmíra Jiří Štědroň, kteří si v rámci křtu spolu dokonce zazpívali ústřední song "prince a Popelky"

Všichni společně s Růženou Merunkovou, představitelkou jedné z nevlastních a zlých Popelčiných sester i Antonína Navrátila, který hrál kočího a propůjčil hlas i holoubkovi, zavzpomínali i na ty své kolegy, kteří již nejsou mezi námi - Danu Medřickou, Ladislava Peška, Svatopluka Beneše, Ilju Prachaře i Jana Třísku.

Hosty slavnostního křtu byli také Marie Tomsová, Jan Přeučil, Vlastimil Harapes, Ondřej Kepka, Petr Batěk či poslední Werichova hospodyně Eva Tůmová i Eva Hladíková, jež na původním filmu Popelka pracovala v produkci.

Eva Hrušková kromě čokoládového střevíčku a záplavy květin dostala od nakladatele Paval Mészárose a jeho týmu nádherný, třípatrový, 12 kg vážící dort

s velkým marcipánovým střevíčkem na vrchu.

"Možná bych se do něj i po těch padesáti letech vešla, jak tak na to koukám," zavtipkovala Eva Hrušková, která navíc letos se svým manželem, hercem Janem Přeučilem slaví 15 let od svatby.

V rámci výročí legendární pohádky vznikl i zábavný a zájezdový pořad Popelka na Cibulce, kde se povídá, vzpomíná i zpívá, a který brázdí republiku ve složení Eva Hrušková, Jiří Štědroň, někdy i Jan Přeučil a celou talk show nemoderuje nikdo jiný než Aleš Cibulka.

Kniha Popelka & spol lze zakoupit jak v nakladatelství AOS Publishinghttps://aos-knihy.cz/kniha/popelka-spol/ , tak i na pultech řady knihkupectví.

htmlkody.info
                                                                          email:spycross@spycross.cz                                                                    
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky