Na premiéře pohádky KDYŽ DRAKA BOLÍ HLAVA nechyběl ani Karel Gott s rodinou

25.10.2018

Karel Gott se ve středu zúčastnil  v kině Lucerna slavnostní premiéry dlouho očekávané pohádky Když draka bolí hlava.
Gott, jako představitel krále i kováře si v pohádce zahrál i s dcerami Charlottou Ellou  a Nelly Sofií . S Charlottou nazpíval také Gott i úvodní píseň k filmu. Hudbu k písničce složil Lešek Wronka, textem ji opatřil Petr Šiška.

Foto Jaroslav Hauer

Zcela nový dračí příběh, dva jazyky, špičkové herecké obsazení v čele s Karlem Gottem a Kamilou Magálovou, odvážné propojení herců s 3D animacemi a věhlasnou československou loutkářskou školou, podmanivá hudba a veselé písničky z pera Vašo Patejdla, Michala Davida, Leška Wronky, Igora Timka, Martina Haricha a Miro Bazgera, to jsou hlavní lákadla romantické pohádky pro celou rodinu. O tom, jak pohádka zachycující čtvero ročních období dopadla, se můžete přesvědčit v příběhu, který nabízí dvojici hlavních hrdinů, prince Janka (Jakub Jablonský) a princeznu Adélku (Zuzana Žáková), charizma slovenského krále Juraje (Ján Koleník), šarm slovenské královny Anny (Zuzana Mauréry), rozvážnost českého krále Tadeáše (Miroslav Šimůnek), půvab české královny Elišky (Kateřina Brožová), ale i mstivost a excelentní herecký koncert skřeta Blivajze (Miroslav Noga).
Výpravná  pohádka s více než stovkou originálních kostýmů, plejádou zvířecích hrdinů v čele s klokany a divočáky měla právě premiéru.

Pohádka Když draka bolí hlava má velké ambice, že ji uvidí diváci po celém světě.
Snímek vznikl mimo jiné ke 100. výročí vzniku samostatného Československa.

htmlkody.info