Muzikál KUBO uchvátil Prahu i návrhářku Beátu Rajskou!

30.04.2019

Muzikál KUBO aneb pocta Jozefu Kronerovi měl v pondělí premiéru v Praze. V Divadle Hybernia naprosto uchvátil české publikum nebo i Slováky žijící v ČR. Příběh o slaboduchém mladíkovi Kubovi, kterého chtějí takzvaně ´oženit z rozumu´, tedy pro majetek, je plný skvělé hudby, tanečníků, skvělých herců, krojů a ve svém tématu i nadčasový. Jde o projekt s folklórními prvky, který na Slovensku během necelého roku od premiéry vidělo už přes 60 000 diváků
Do ČR se KUBO vrátí na podzim, kdy jej uvidí diváci v českých a moravských městech.

"Z reakcí publika v Praze máme velkou radost. Povedlo se to nad naše očekávání a jsme rádi, že jsme zde mohli předvést něco typicky slovenského, co má humor, nadsázku a tak trochu i poslání," uvedla za producenty Gabriela Urbanová.

České publikum uchvátily výkony všech více jak 20 účinkujících například manzelia Dudášovci, kteří byli 15
let sólisty Lúčnice a další profesionalní tanečníci. Naprosto ale zazářila trojice mužských představitelů - jak KUBA, herce, zpěváka a vítěze slovenského Talentu Petera Brajerčíka, herce i asisitenta režie Jána Jackuliaka, kterého v Česku lidé znají z řady filmů a seriálů, především nyní z Ordinace v růžové zahradě, kde hraje hokejistu Andreje Martynčáka, a pak také jediného Čecha ve slovenském představení, herce a zpěváka, který si také zahrál v několika seriálech a filmech Roberta Urbana.

"Velmi mile nás překvapilo publikum na pražské premiéře a jeho reakce. Bylo skvělé a do Čech se na podzim velmi těšíme. KUBO je dnes už slovenská klasika se slavnou hláškou z původní dramatizace s Jozefem Kronerem: Anča, já mám nožík," připomněl Ján Jackuliak.

Muzikál KUBO je podle mnohých naprosto unikátním představením, které třeba v ČR chybí.

Jednou z divaček pražské premiéry byla i módní návrhářka Beata Rajská. "Pro mě je to srdeční záležitost. Je to krásné a já jsem moc ráda, že se to dostalo do Prahy, a že se to lidem líbilo. Moc se těším, až to bude na podzim po republice a udělám vše proto, aby se k lidem ta informace dostala. Kdo má rád hezké věci, představení, hudbu a tanec, neměl by si to nechat ujít," podotkla nadšeně Beata Rajská.

Ani další diváci nešetřili chválou z muzikálu KUBO, na jehož závěru byl standing ovation.

"My tu máme několik krásných muzikálů, pak takové, které jsou snad jen proto, aby ´něco vzniklo´a mnohdy ani nevíte, na který z nich koukáte - podobná hudba, skoro stejná choreografie, velmi podobně obsazené... Ale tohle mě nadchlo, bylo to pohlazení po duši, vtipné, veselé, skvěle zahrané, plné krásných rolí a hezké hudby píšniček, které byly místy na hranici popu, ale velmi vkusně udělané," dodala divačka a častá návštěvnice pražských divadel Magda Sládková.

Muzikál KUBO se do Česka vrátí na podzim. Podrobnější místa a se diváci dozvědí už brzo.

 FOTO : Jaroslav Hauer

htmlkody.info
                                                                          email:spycross@spycross.cz                                                                    
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!