Muzikál CYRANO s Burešovou , Gránským a Eflerem a s hudbou Ondřeje Gregor Brzobohatého bude mít hned dvě premiéry!

02.08.2020

CYRANO:

Nádherný historický příběh plný hrdosti a lásky, který nikdy nezestárne! Cyrano - muž bez bázně a hany - je legendární postavou, symbolem cti, odvahy a mužnosti, Gaskoněc s proslule dlouhým nosem, který se na smrt zamiluje do své sestřenice Roxany. Své city se jí ale neopovažuje přiznat, a tak smutně přihlíží, jak se Roxana zhlédne v krásném, ale hloupém Kristianovi... Touha a nenaplněná láska na pozadí válečných bojů...

Koronavirová doba dala zabrat všem v rámci produkcí a divadel. Strašnické Divadélko Radka Brzobohatého nebylo výjimkou. Ale jen, co opadla restriktivní opatření, pustil se tým v čele s režisérkou Hanou Gregorovou do zkoušení. Červnová generálka příběhu Ľubomíra Feldeka s hudbou Ondřeje Gregor Brzobohatého dopadla skvěle, a tak nezbývá, než se teď těšit hned na dvě zářijové premiéry.

Obsazení je hvězdné! Od Evy Burešové, Davida Gránského, Vojtěcha Eflera, který hraje Cyrana s velkým nosem, přes Mirka Šimůnka, Irenu Máchovou až třeba právě po Hanu Gregorovou a mnohé další.

"My máme nazkoušeno, samozřejmě, že ještě dopilováváme detaily. Co mě ale potěšilo, že během generálky jsme nemuseli ani jedinkrát zastavit představení. Pozvaní diváci a novináři byli nadšení a dokonce, přestože jde především o komediální příběh, na konci ukápla i slzička," svěřila se režisérka Hana Gregorová.

"Mě to moc baví, je to krásná role a ten tým, s kterým to děláme, je skvělý. Krásná hudba, texty, prostě všechno," svěřila se Eva Burešová. Podobně hovoří i David Gránský, který tak také poprvé na jednom jevišti stanul se svým bratrem Tomem Seanem. "Je to takový maličko ´rodinný podnik´, smál se Gránský, jenž v Cyranovi hraje tak trochu machýrka, haura, ale velmi vtipně.

Svou velkou a velmi komickou roli má herec a moderátor Mirek Šimůnek. "Hraji barona Deguiche a mám tam vadu řeči. Vždycky se jen hlídám, abych pak v té roli nepokračoval i v obchodě nebo restauraci," smál se Šimůnek.

"První premiéru máme 16. a druhou 18. září od 19 hodin u nás ve Strašnickém divadle. Přijďte, protože nesmrtelný příběh plný krásné hudby o lásce, cti a dlouhém nosu, stojí rozhodně za to. Mimochodem tento silikonový frňák vytvořil skvělý filmový a divadelní maskér David Šesták a je v podstatě k nepoznání, jako by byl pravý," dodala producentka Alena Šebková.

htmlkody.info
                                                                          email:spycross@spycross.cz                                                                    
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!