Monika Absolonová, Vanda Hybnerová, Václav Marhoul a další podpořili osoby po poranění míchy

30.11.2019

Ve čtvrtek 28. 11. se za pokladnou charitativního obchodu Hvězdný bazar, kde obvykle prodávají vozíčkáři po poranění míchy, střídaly celebrity. Odehrávala se zde totiž akce Hvězdy v Hvězdném bazaru. Ve vedlejší Fotograf Gallery běžel doprovodný program s hudebními vystoupeními. Celkový výtěžek z akce činil 21 000 Kč. Tato částka podpoří provoz bazaru a další projekty České asociace paraplegiků - CZEPA, která pomáhá osobám po poranění

Za pokladnou Hvězdného bazaru se v průběhu akce, kterou moderovala Michaela Dolinová, vystřídali třeba zpěvačka Monika Absolonová, herečka Vanda Hybnerová, režisér Václav Marhoul, spisovatel Arnošt Goldflam nebo zpěvačka Michaela Nosková. Zahráli a zazpívali Jaroslav Parči, jazzová legenda Jana Koubková, zpěvačka Markéta Martiníková, písničkový projekt Ivein 5. element a JOHE a talentované sourozenecké duo mladých klavíristů, devítiletý Vladislav Vozňuk a jeho pětiletá sestra Valentina.

"Děkuju všem účinkujícím i hostům. Podobné kulturní akce jsou pro nás důležité nejen kvůli jednorázovému zisku, který využijeme na projekty na pomoc osobám po poranění míchy, ale také proto, že pomáhají tomu, aby o našem Hvězdném bazaru lidé věděli a chodili si k nám vybírat stylové oblečení a doplňky za skvělé ceny opakovaně a podporovali tím naši činnost dlouhodobě", uvedla Alena Jančíková, ředitelka České asociace paraplegiků - CZEPA.

Monika Absolonová přinesla k prodeji luxusní večerní šaty, po kterých se jen zaprášilo, Vanda Hybnerová vydražila svůj divadelní klobouk a Arnošt Goldflam nabídl k prodeji své dětské knížky. Jaroslav Parči, který roztančil publikum, věnoval podepsaná cédéčka, Jana Koubková potěšila děti dárečkem v podobě jazzového pexesa. Absolutním trhákem podvečera byla však trička z filmu Nabarvené ptáče, podepsaná Václavem Marhoulem a jím osobně také prodaná. Zákaznice, kterým trpělivě pomáhal vybrat správnou velikost, tvořily frontu až ven.

O Hvězdném bazaru

V České republice žije více jak 8 000 vozíčkářů s poraněním míchy. A každý rok jich dalších asi 150 přibude. Těmto lidem se v jedné vteřině změnil celý život. Chodit už nebudou, přesto se mohou postavit na vlastní nohy. Hvězdný bazar provozuje Česká asociace paraplegiků - CZEPA jako jeden ze svých projektů na podporu vozíčkářů s poraněním míchy. Je to charitativní obchod, který zaměstnává vozíčkáře. Pracovní místa prodejců jsou určena zejména mladým lidem, kteří v důsledku úrazu nedokončili vzdělání, nemají pracovní zkušenosti nebo nemohou vykonávat svou původní profesi.

V Hvězdném bazaru nabízíme kvalitní a stylové oblečení a doplňky z druhé ruky od všech, kteří nám chtějí pomoci včetně řady známých osobností. Různé unikátní předměty, umělecká díla, filmové rekvizity či sportovní potřeby nám věnovali herci, divadelníci, filmaři, výtvarníci, designéři, sportovci nebo módní návrháři. Navrhujeme také věci s vlastním originálním designem, jako trička, tašky a jiné módní kousky. Spolupracujeme s českými firmami.

Nákupem i věnováním věcí do prodeje přímo přispějete k tomu, abychom mohli pomáhat lidem na vozíčku vrátit se do života. Podporu vozíčkářům poskytujeme od nejtěžšího období těsně po úraze i v průběhu celého dalšího života. Naším posláním je hájit zájmy vozíčkářů po poranění míchy, usilovat o vytvoření podmínek pro jejich plnohodnotný život a pro integraci do většinové společnosti. 100% výtěžku z Hvězdného bazaru využíváme na financování našich projektů.

htmlkody.info
                                                                          email:spycross@spycross.cz                                                                    
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!