Módní policajtka FRANTIŠKA ČÍŽKOVÁ modelkou

09.09.2017

Michal Marek

Michal je módní návrhář a vizážista. Žije a tvoří v Praze, kde má na Letné svůj autorský ateliér. Po studiu módního designu v Praze sbíral zkušenosti a inspiraci v zahraničí, v Londýně nebo na řeckém Mykonosu. Po návratu do Prahy působil nejprve jako make up artist pro značku Chanel, což silně umocnilo jeho vnímání každé ženy jako dokonalé bytosti, jejíž krásu je třeba jen podtrhnout vhodným make upem a patřičným stylingem. To jej společně s touhou po vlastním vyjádření vedlo k založení autorského módního ateliéru. Inspirací pro tvorbu modelů na zakázku, speciálních mini kolekcí i sezonních kolekcí mu je tedy především člověk sám, vnější i vnitřní krása, práce s křivkami, různorodost a osobité potřeby každého z klientů/ek. Život a lidé, rozmanitost a osudy jsou zásadní faktory ovlivňující Michalovu tvorbu. Mezi základní pilíře jeho autorské tvorby patří preciznost, jednoduchost střihů nebo přímá modelace látek bez použití střihů, přirozený cit pro barvy, smysl pro celkový styling. Ve své tvorbě nemá limity, každá jinakost je motivací k dosažení dokonalého výsledku. V Michalových rukou vznikají večerní a plesové róby, svatební šaty, konzervativní kostýmy i smyslné trendy kousky, nezapomíná ani na muže, pro které vytváří jak pánské obleky, tak stylové modely, které plně korespondují s nejnovějšími trendy či extravagancí. Neopominutelnou součástí tvorby jsou unisex modely, které mohou obléknout dámy i pánové.

FOTO ARHÍV  MICHAL MAREK

LÁSKA A ZASE LÁSKA!

Módní návrhář Michal Marek představí novou kolekci LOVE

LÁSKA A ZASE LÁSKA! Nosný, životadárný a nikdy nekončící fragment lidského bytí se stal leitmotivem kolekce pro nadcházející sezónu podzim/zima oděvního tvůrce Michala Marka, jehož značku uvedla na trh jedna z tuzemských ikon módy, filmovou cenou Český lev obdařená herečka Jana Plodková.

"Každá láska je jiná. Její těkavé i osudové momenty mě fascinují. V současné oděvní prezentaci má láska podobu sofistikovaných střihů, klidných neutrálních barev i napětí kontrastu černá a červená. S řadou Love mířím k ženám, svobodomyslným mužům a pamatuji na pro současnost tak typický unisex," říká návrhář Marek.

"Láska je pro mě základní podmínkou existence. Stejně jako voda či vzduch. To, že jsem se stala tváří kolekce Michala Marka, mě v bizarnosti volby těší. Pětašedesátiletá, kosmetickými zásahy nepoznamenaná ženská... Matrix, řekla bych. Úlet za hranicí komerce. Ale Michal mě ujistil, že láska existuje v každém věku (já to vím) a neměla by se prezentovat na modelkách, modelech, jež jsou prefabrikáty továrny na krásu jménem modeling. Tak jsem na nabídku kývla. Věřím v jeho rozvíjející se talent, vnímám Michalovu pokoru, která je pro každého tvůrce zásadní," nechala se slyšet módní kritička Františka Čížková.

Kromě Františky oděvní návrhář Michal Marek oslovil i modelku Kateřinu Votavovou, charismatickou Blážu Hlasovou, jež si přehlídkovými moly pestří profesi zdravotní sestry. Také tanečníky Filipa Jankoviče a Petru Veverkovou. "Láska patří všem. Slavným, mediálně populárním i těm z ulice. Taková byla vize, kterou jsem chtěl volbou naplnit," vysvětluje návrhář.

Přehlídka kolekce LOVE, která svou nadčasovostí přesahuje pole nadcházející sezóny podzim/ zima a jejímž znakem se stala svobodu a návrat symbolizující vlaštovka, předvede návrhář v těchto dnech v Praze.

A také je dobré vědět, že:

Kolekce LOVE volně navazuje na kolekci Rebélie, zahrnuje ucelenou řadu pro ženy, muže i unisex kusy, které jsou poznávacím znakem Michalovy tvorby. Z barev převažuje šedá, černá, červená, bílá a jejich kombinace. Fotografie vznikly v prostorách kasáren Karlín včetně dronem zaznamenaného videa.

htmlkody.info
                                                                          email:spycross@spycross.cz                                                                    
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky