Meky Žbirka a Katarína Knechtová mají společný duet!

28.09.2018

Své dvojalbum ve slovenštině a angličtině vydá Meky Žbirka sice až 5. října, již nyní se ale jeho fanoušci mohou těšit z videoklipu k písní Skúška snov. Na své si přijdou ale i obdivovatelé krásné a talentované Katariny Knechtové. Právě s ní totiž duet z peratextaře Kamila Peteraje Žbirka nazpíval!

Mekyho Žbirku čeká velmi náročný pracovní podzim. Kromě toho, že 5. října vydává dlouho očekávaní dvojalbum, tak právě k jeho vydání chystá speciální čtyři klubové koncerty v Bratislavě, Praze, Hradci Králové a Brně. Než se ale jeho fanoušci budou moct dočkat Žbirky na živo, mohou se nyní těšit z videoklipu k písni Skúška snov, který nazpíval s Katarínou Knechtovou.

"S Katkou jsme kamarádi a vždy ji rád potkávám například na festivalech. Účinkovali jsme spolu několikrát v různých pořadech a jednou si se mnou vystřihla i Baladu o poľných vtákoch v televizi, ale žádnou společnou píseň ještě nemáme. Zdálo se mi, že by tahle skladba mohla být duet a přemýšlel jsem, kdo by ji mohl se mnou zpívat," svěřil se Žbirka, který vysvětlil, proč se rozhodl pro duet oslovit právě Knechtovou.

"Katka zpívá bez manýrů a líbí se mi jak frázuje. Já to vždycky hned slyším a věděl jsem, že to bude fungovat. Musím říct, že mám na zpěvačky ucho a bude to znít neskromně, vlastně jsem se v minulosti nikdy nespletl. Také jsem oslovil textaře Kamila Peteraje, který mi napsal hity jako Biely kvet a Atlantída, ale i duet Co bolí to přebolí. Už věděl, že bude text psát i pro Katku a tak vznikla Skúška Snov," prozradil Meky.

Ten opět svěřil režisérské žezlo svému synovi Davidovi, který svého otce na place vůbec nešetřil. "Klip k duetu Skúška snov je jiný v tom, že je točený na jeden záběr na nádherné louce u Petrova. Je na principu zrychlování a zpomalování,což vyžadovalo docela fyzičku. Byli jsme závislí jednak na počasí, protože nesmělo být ani moc slunce ani liják a také na tom, aby ten jeden záběr vyšel, jak potřebujeme a nemuselo se nic stříhat. To se doufám také podařilo a ještě jsme se s Katkou docela zasmáli," popsal zpěvák, který musel zkousnout, že mu během natáčení šéfoval jeho vlastní syn, který před časem dokončil filmovou školu v Londýně.

"Když na mě na louce křičel ," tati rychleji , přidej, zastav ,zpomal, otoč se " ,tak jsem se docela zapotil, ale na záběrech to není naštěstí vidět. Katka to zvládala s úsměvem, i když jí prý jednou ruplo v koleně, ale nebylo to nic vážného. Dost jsme si to užívali, bylo krásné počasí i nebe nám dělalo kulisu, jakou nevymyslíš," nemohl si vynachválit Žbirka, která na svém Double Albu, ze kterého je i zmíněný duet, pracoval přes rok.

Zajímavé je, že album vyjde jenom dva dny před 30. výročím jeho svatby s manželkou Kateřinou, pro kterou před lety napsal hit Katka. Symboliku v tom ale hledat nemáme. "Termín určilo vydavatelství, takže je to náhoda, ale jelikož jsme na něm pracovali oba, tak si ho dáváme s ženou k výročí. A musím přiznat, že je to pořádně drahý dárek," říká Meky.

Další náhoda tomu chtěla, že jeho miniturné začně v Bratislavě jenom den po jeho narozeninách. "V klubu Babylon v Bratislavě měli volno zrovna v ten den. Těším se ale na oslavu s fanoušky, takže se den před koncertem budu muset šetřit, aby vůbec proběhl," směje se zpěvák, který je rád, že před svým pražským koncertem v Lucerna Music Baru bude mít několik dní volna.
Jako s každým albem chystá Žbirka i upgrade svých webových stránek. Tentokrát ale nepůjde jenom o kosmetickou změnu, ale o velký zásah. "Vznikla i mobilní verze stránek www.zbirka.cz . Doba se posouvá, věci by měly být interaktivnější a rychle dostupné. Z jednotlivých alb bude možné přepínat na streamingové platformy a mnoho jiných drobností, které ve výsledku zjednoduší přístup k mým písničkám i k informacím. Na to se dost těším," uzavírá Žbirka.

htmlkody.info
                                                                          email:spycross@spycross.cz                                                                    
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!