MARTIN KLÁSEK slaví 45 let na scéně Divadla Spejbla a Hurvínka

19.10.2018

V tomto divadle se prosadil nejen jako interpret Spejbla a Hurvínka, ale také jako režisér (podílel se na vzniku 18 her) a autor a spoluautor 14 her. Jako interpret S+H natočil 45 CD pro Supraphon a stál u zrodu 3 knih s našimi hrdiny. V jeho interpretaci promluvili Hurvínek a Spejbl 15 jazyky.

Poprvé se představil dětskému publiku 8. prosince 1974 ve hře "Hurvínek mezi broučky". Od roku 1982 pravidelně alternoval role Spejbla a Hurvínka v představeních pro děti i pro dospělé. Po smrti Miloše Kirschnera v roce 1996 se stal už jejich třetím otcem. Martin Klásek oslavil jubileum uvedením svého prvního představení pro dospělé diváky S+H - "Ve dvou se to lépe..." Představení v duchu slavné československé tradice hovorů mezi V+W, H+W, S+Š, Š+G, L+S i S+H s nadhledem jim vlastním glosují zásadní otázky, mimo jiné - Kdo mě vede? Kam mě vede? Co ho k tomu vede? Kdo je, šmankote, navedl!?! Během veskrze originálních myšlenkových ekvilibristik Spejbla a Hurvínka divák zjistí, že ani život této dvojice neběží jako po drátkách - resp. po nitkách.

Martin Klásek - adoptivní otec Spejbla a Hurvínka slaví 45 let na scéně D S+H

Martin Klásek nejen že pokračuje v autorském dialogu S+H v duchu Miloše Kirschnera a Heleny Štáchové, ale tuto tradici dále rozvíjí.

Představení uvádíme také 7. 11. a 5. 12. 2018 od 19.00.

Divadlo Spejbla a Hurvínka v sezoně 2018/2019 připravuje

Nevíte, o co ještě napsat Ježíškovi? O dárkové vstupenky!

Děti si mohou napsat Ježíškovi o vstupenky na některé z dětských představení. V letošní sezoně jich uvádíme deset. Jmenujme třeba Pohádky pro Hurvínka, Hurvínkova Nebesíčka, Hurvínek mezi osly, Jak s Máničkou šili všichni čerti, Hurvínkovo přání a samozřejmě i další. Zkrátka nepřijdou ani dospělí, ti si mohou vybrat z následujících titulů: S+H - "Ve dvou se to lépe...", Dějiny kontra Spejbl, Spejbl a Město hříchu, Spejbl versus Drákula ad.

htmlkody.info
                                                                          email:spycross@spycross.cz                                                                    
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky