Marta Kubišová natáčí klip k modlitbě. Přizvala i Dagmar Havlovou

03.04.2019

Marta Kubišová sice svou pěveckou kariéru před časem ukončila, k 30. výročí Sametové revoluce se ale pro své fanoušky rozhodla uspořádat jeden jediný koncert. Při té příležitosti právě v těchto dnech také natáčí videoklip k symbolu revoluce, kterým se bezesporu stal její hit Modlitba pro Martu. A aby těch symbolu nebylo málo, do svého historicky prvního klipu k tomuto megahitu přizvala i vdovu po svém velkém kamarádovi prezidentu Václavu Havlovi, Dagmar.

Marta Kubišová se sice pilně připravuje na svůj letošní jediný koncert, který se uskuteční 16. listopadu ve velkém sále pražské Lucerny, v těchto dnech ale má plnou hlavu natáčení. Společně s týmem VDN Promo totiž natáčí videoklip ke svému největšímu hitu Modlitba pro Martu. A právě do něj obsadila svou dlouholetou kamarádku Dagmar Havlovou.

"S Dagmar mám velmi dobrý vztah. My jsme se poznaly ještě za dob, kdy měla malého jezevčíka a bydlela na Žižkově. A já jsem si ji tehdy pozvala, aniž bych tušila, že bude paní prezidentová, do televizního pořadu Chcete mě, který existuje od 92. roku. Tam jsme si padly do noty. Ona si poté pořídila boxerku a my jsme se radily. Často mi volala a chtěla znát mého veterináře. Aby se svojí bolestí a svým pejskem dozvěděla něco, co zatím nevěděla," popsala Kubišová seznámení s Dagmar Havlovou, tehdy Veškrnovou.

Dodnes si pamatuje i na první setkání s Václavem Havlem. "Prvně jsme se viděli na svatbě Honzy Třísky. On dal Janu Němcovi, posléze mému manželovi, za úkol, aby mě přivedl na svatbu, protože byli vzdálení příbuzní. A tam jsme se s Olgou i s Václavem seznámili. Dneska na něj vzpomínám, jak byl potřeba, i když už potom nebyl prezidentem. Václav mi hrozně chybí," vyznala se zpěvačka.

Nadšená ze spolupráce byla i Dagmar Havlová. "Mě oslovil pan Větrovský, ale já si myslím, že ho požádala přímo Marta, abych v tomto videoklipu hrála," svěřila se Dagmar Havlová, která Kubišovou podle svých slov obdivuje celý život. Poprvé jí zaznamenala prý už v pouhých deseti letech.

"Vím, že jsem nazpaměť znala všechny její písničky. Nesmírně jsem ji obdivovala, protože měla takovou "manekýnkovskou postavu" a byla velice krásná. Texty těch písní vím, že už tehdy mě zaujaly a její nádherný hlas," přiznala Havlová s tím, že Kubišová byla přínosem člověka, který má odvahu.

"V té době nikdo z nás takovou odvahu neměl," vysvětlila Havlová. Ta podle svých slov Kubišovou obdivuje hlavně kvůli její odvaze. "Nesmírně si ji vážím, protože držela "takovou tu fangli", prapor cti a morálky v dobách, kdy tady byl totalitní režim," uzavřela herečka

Foto: VDN Promo

htmlkody.info
                                                                          email:spycross@spycross.cz                                                                    
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!