Marika Gombitová opět mezi námi

03.12.2017

Slovenská zpěvačka Marika Gombitová s vánočně laděným koncertem  a s mnoha hosty roztleskala zaplněnou Tipsport Arénu na pražském Výstavišti.
Do programu s názvem Sen Mariky Gombitové moderovaném Alexandrem Hemalou si hlavní protagonistka pozvala mnoho hostů, kteří vystoupili v první polovině večera. Gombitovou poté přivítal aplaus vestoje, přestože úvod její části koncertu provázely technické problémy se zvukem. Zazněly výhradně její autorské skladby.

"Na koncert jsem si jako hosty přizvala mladé zpěváky z Čech, Moravy i Slovenska, takže bude tak trochu i předzvěstí oslav 100. výročí vzniku Československa. A všichni budeme zpívat skladby, ke kterým jsem napsala hudbu," uvedla před vystoupením Gombitová.

Úvod večera obstaralo smyčcové duo The Swans, po kterém se za doprovodu Septetu Plus Dalibora Kaprase představili Celeste Buckingham, Adam Ďurica, Emma Drobná a Laco Bubnár. Českou republiku zastoupili Adam Mišík, Sabina Křováková, Emma Smetana, Tereza Kerndlová a Martin Chodúr. "Osobně jsem Mariku poznal až loni na jejím říjnovém koncertě v Bratislavě, na kterém byla pokřtěna kniha Miroslava Graclíka Úlomky vzpomínek. Z ní jsem se dozvěděl spoustu zajímavostí z jejího nelehkého života," sdělil Chodúr, který zazpíval píseň Prosba.

Gombitová, zahájila vystoupení skladbou Paradiso, kterou přerušily technické problémy se zvukem.
Po jejich vyřešení zazpívala mimo jiné známou skladbu Koloseum a další své hity jako Úlomky spomienok nebo Zem menom láska.

Populární slovenská zpěvačka posledních 15 let vystupovala jen sporadicky. Loni byla hostem koncertů Mira Žbirky. Žbirka byl naopak hostem jejího velkého koncertu v říjnu, na kterém zpěvačka oslavila šedesátiny.

htmlkody.info
                                                                          email:spycross@spycross.cz                                                                    
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!