Magickou fontánu čekají letošní poslední představení – přibude ohňových efektů

31.07.2021

Srpnová představení Magické fontány čekají změny. Diváci druhé půlky prázdnin si užijí ještě víc efektů a ohně. Ojedinělou produkci na Křižíkově fontáně na pražském Výstavišti, kterou dosud vidělo bezmála 3000 lidí, čekají v srpnu poslední čtyři představení pro tento rok. Velkolepá živelná show vtáhne návštěvníky prostřednictvím vody, ohně a světla do příběhu plného vynálezů, pokusů i pohádkových zázraků Františka Křižíka. Živelnou show produkuje společnost Pyroterra, která patří mezi průkopníky světelných rekvizit, kostýmů a práce s ohněm a světlem.

"Další představení, které připravujeme budou zase o kus lepší. Celá show je živý organismus, neustále se vyvíjí. Přidáváme proto mnoho dalších efektů, jako jsou plamenomety, ohňostrojné i pyrotechnické efekty a bohatší bude i audiovizuální část, protože přidáme projekci. Tak trochu naklonujeme také muže v ohňových jiskrách, který měl velký úspěch. V představení budou hned dva," upřesňuje Marek Solnička, režisér a autor Magické fontány.

Výhodou prostoru Křižíkovy fontány zůstávají kryté tribuny, kdy mohou diváci sledovat show za každého počasí. To prokázala také premiéra v červenci, kdy světelní tanečníci i ohňoví akrobaté podali nejlepší výkony nejen ve vodě z fontány, ale také v dešti.

Součástí představení je živá hudba. Na violoncello hraje v jedné z hlavních rolí Královny ohně Terezie Kovalová, na bubny pak nositel doktorátu z bicích Oleg Sokolov. V rámci show je k vidění také speciálně pro tuto příležitost vyrobený moderní Teslův transformátor, který s elektrickými výboji o milionech voltů hraje hudbu přímo před očima. Atmosféru letního večera dokreslí obloukové lampy-zázračné technologie 19. století vylepšené o současný pokrok.

Křižíkovu elektricky osvětlenou fontánu mohli poprvé vidět Pražané v roce 1891 při příležitosti Všeobecné zemské výstavy - slaví tedy 130 let. Sestrojil ji "český Edison" František Křižík a měla velký úspěch. Její současná podoba je z doby, kdy slavila sto let - z roku 1991. Tehdy se dočkala rekonstrukce u příležitosti Všeobecné československé výstavy. V 19. století bylo na dně bazénu na padesát barevných reflektorů, nyní ji osvětlují stovky různobarevných světelných zdrojů.

Více na www.magickafontana.cz.

htmlkody.info
                                                                          email:spycross@spycross.cz                                                                    
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!