Lenny vydává videoklip k singlu Wake Up

20.04.2020

Lenny zve do centra Londýna, kde se zpívá, nahrává a žije. Společně s Red Bullem tam nahrála píseň, natočila dokument a s nimi i videoklip. Mapuje v něm nespoutaný život talentované muzikantky uprostřed multikulturní metropole. O produkci singlu se postarala známá dvojice Ondřej Fiedler & Marcel Procházka. Tvůrci videoklipu se stali Michal "Boodya" Budinský se Štěpánem Svobodou, jimž se podařilo perfektně zachytit ruch velkoměsta v duchu sofistikované Lenny. Celý projekt předznamenává dlouho očekávané album, které Lenny plánuje vydat již v květnu.

Lenny měla v hlavě už dlouho hudební nápad, který jí kdysi věnoval táta a už delší dobu s ním chtěla pracovat. Nyní nastala jeho chvíle a song zaplnil pomyslné chybějící místo na albu. Singl Wake Up byl od začátku do konce vytvořen v Red Bull Studios London, které se Lenny propůjčily. "Byla jsem nadšená, že nám Red Bull umožnil ve svých studiích v srdci Londýna vytvořit jakousi naší "hudební kuchyni," kde jsme téměř čtyři dny na songu pracovali a obráběli melodii i úryvky textu," popisuje vděčně Lenny a dodává, že se k ní mimo britských inženýrů připojil i její osvědčený tým z Čech. Jako hosta přizvali bubeníka Davida Žbirku, který v Londýně dlouhodobě žije.

Videoklipem Lenny přenáší fanoušky do svého srdcového města, které ukazuje z trochu jiné perspektivy. Provází zapadlými uličkami Londýna, vysokou hudební školou, jež tam vystudovala a bere nás do prostředí Red Bull Studios London na téměř přímý přenos nahrávání singlu. Ten, jak říká Lenny, "na rozdíl od většiny mých písní jsem celý text dopisovala až za chodu, protože jsem zjistila, že potřebuji, aby na mě ta londýnská atmosféra zapůsobila přímo a aby se to odrazilo i ve slovech."

Práce na videoklipu, jenž je součástí dokumentu, byla pro všechny strany naprosto přirozená, jelikož tato sestava společně netočila poprvé. "Jedno větší natáčení jsme spolu absolvovali v roce 2018, takže si myslím, že jsme na sebe s Lenny celkem zvyklí a víme, co jeden od druhého čekat," říká režisér Michal Boodya Budinský, který celé natáčení popisuje jako celkem hladké. "Na natáčení se snažím vždy pečlivě připravit. U dokumentu je to ale náročnější, protože nikdy nevíte, kde přesně, jak dlouho a s kým budete. Takže plán neokoukaných a atraktivních míst, který jsem si vygooglil, se změnil ihned po příletu," komentuje s úsměvem Boodya. Naštěstí je Londýn tak multikulturní a pestré místo, že bylo možné točit téměř všude, čehož tým náležitě využil. Během necelých pěti dnů tak posbírali materiály ze studia i centra Londýna a zbytek už ladili na domácí půdě v Česku.

Wake up předznamenává dlouho očekávané album Weird & Wonderful, které vychází na konci května. Sama Lenny říká, že čím více se blíží jeho vydání, tím větší má chuť poodhalovat lidem, co na něm můžou čekat. V předprodeji se na něj fanoušci mohou těšit začátkem května a na Lenny se mohou fanoušci těšit 4. prosince v O2 Universum, kde proběhne její doposud největší koncert.

htmlkody.info
                                                                          email:spycross@spycross.cz                                                                    
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!