Legendární duo Al Bano a Romina Power zazpívalo Felicitu i Českou hymnu

29.11.2019

V úterý 26. listopadu v Praze poprvé vystoupilo legendární duo Al Bano a Romina Power. V 80. letech a na počátku 90. let patřili mezi nejslavnější pěvecké páry světa. Ital s nádhernou barvou hlasu a rozsahem čtyř oktáv tu vystoupil již po páté, s bývalou manželkou Rominou to však byl první koncert pro české publikum.

Koncert otevřel syn legendární dvojice Yari, jehož hlas má příjemně rockový nádech. Po třech úvodních písních Yariho začal šestasedmdesáti letý mladík Al Bano a  Romina Power (68) svou show , která zvedla několikrát ze sedadel TIPSPORT ARENU.

 Romina v krátkém bloku zavzpomínala i na svého otce, herce Tyrona Powera. Na city fanoušků zapůsobila Romina přednesem  básní o své dceři, jejíž krásná tvář byla promítána na pozadí.

"Tohle je moje dcera Ylenia. Je nezvěstná. Kdo ví, možná ji někdo poznáte," pronesla Romina.

Po těchto slovech následoval potlesk, který byl nyní věnován Romině matce, která dodnes teskní po své dceři a doufá, že se třeba jednou objeví živá...

A už opět zněl jeden hit za druhým, které najednou protkla nám všem tolik známá melodie, o níž požádala Romina jen klavíristu. První tóny diváci unesení světoznámými hity okamžitě v nezvyklé aranži nezařadili, ale během několika sekund celá Tipsport aréna stála a zpívala naši hymnu. To dojetí ve tvářích mnohých mluvilo za vše.
Al Bano a Romina Power dali českému publiku vše, co chtělo, a to se vrchol teprve blížil. Nejdynamičtější závěrečná část zvedla ze sedaček úplně všechny a postaral se o to Al Bano, který ve svém úctyhodném věku vylezl na konstrukci stage se slovy: "Zpívejte nebo neslezu dolů," evidentní byl strach v očích všech a nejvíce snad samotné Rominy, která na takový kousek rozhodně připravená nebyla. Tím největším vrcholem samozřejmě byl jejich nejslavnější hit Felicita.

Co říci závěrem? Rozhodně to, že těm dvěma se podařilo podmanit si české publikum.

FOTO JAROSLAV HAUER

htmlkody.info
                                                                          email:spycross@spycross.cz                                                                    
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky