Legenda šansonu Mireille Mathieu vyprodala dva pražské koncerty a jeden bratislavský během pár dní

11.03.2020

fOTO: JAROSLAV HAUER

Francouzská šansonová zpěvačka Mireille Mathieu vystoupila v pražském Kongresovém centru 7. a 8. března 2020. Oba plánované odehrané koncerty byly beznadějně vyprodané. Interpretka mnoha slavných písní a ikona světového šansonu měla během vystoupení několikrát standing ovation a dostávala záplavy bílých růží.

Mireille Mathieu působí na hudební scéně již od šedesátých let dvacátého století. Neodmyslitelně patří mezi velké pěvecké hvězdy typu Paul Anka, Charles Aznavour, Tom Jones a další. Svou hudební tvorbu zasvětila žánru šansonu a dnes se dá považovat za největší žijící legendu reprezentující tento hudební směr. Vystupovala v nejprestižnějších hudebních sálech světa, spolupracovala se slavnými jmény a prodala desítky milionů hudebních nosičů. Ve své rodné Francii je považována za národní ikonu.

V Kongresovém centru  zazněly jak  nejznámější písně její dlouhé kariéry, tak i nově nahrané skladby z alba Mes Classiques, ke kterým nahrávala videoklipy v historických prostorách Pražského hradu.

htmlkody.info
                                                                          email:spycross@spycross.cz                                                                    
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky