Kreslíř Petr Urban pokřtil novou knihu PIVRNEC HUMOR ANEB NEJDELŠÍ VTIP BEZE SLOV NA SVĚTE!

27.03.2019

Kreslíř Petr Urban pokřtil novou knihu PIVRNEC HUMOR ANEB NEJDELŠÍ VTIP BEZE SLOV NA SVĚTE! na své domovské půdě, a to v rodinné restauraci.

Kniha vznikla u příležitosti 25. výročí otevření této pivnice, která je už jedinou pravou hospodou Rudy Pivrnce. Restaurace získala novou moderní tvář a její prostory zdobí velkoplošné vtipy, jejichž hrdinou je právě tato kreslená postava, která žije svým rušným životem v autorových vtipech téměř 35 let. Pro cizince se Petr Urban rozhodl nakreslit zde celou řadu vtipů beze slov, aby jim rozuměli lidé na celém světě. Z těchto kreslených příběhů vznikla tato nová publikace. Petr Urban uvažuje o tom, že z vtipů vytvoří v rodné Smržovce nový turistický cíl, a to velké bludiště.

A co říká Petr Urban o svém nově porozeném kresleném dítěti?
"Někdo si možná myslí, že vtip beze slov je jen , jak se říká, pro blbé, ale není tomu tak, protože vtěsnat na malou plochu co nejvíce humorných situací, aby je každý pochopil a našel si v tom to své, není vlastně žádná sranda, o to víc mě těší první reakce přátel, kteří mě znají dlouhá léta a sledují moji tvorbu, že se jim knížka líbí a že oceňují různé malé vtipné drobnosti, takže v jednom obrázku najdou vlastně i díky své fantazií víc dalších schovaných vtipů."

Hlavními kmotry knihy se stali herec Leoš Noha a zpěvačka a herečka Olga Lounová, kteří stejně jako Petr Urban pocházejí ze severních Čech. Křestu se zúčastnil i Ivan Mládek, Boris Pralovszký, Jan Cimický, Heidi Janků, Daniel Vaněk, Miroslav Antl. Jako ve správné pivnici byla kniha pokřtěna pivem.

htmlkody.info
                                                                          email:spycross@spycross.cz                                                                    
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!