Kohák hledá předky v 17.století

25.06.2019

Jakub Kohák: Minulost mu nedá spát, předky hledá až v 17. století

Velké Bílovice, 24. června - Odhalit své kořeny a vytvořit pro sebe nebo potomky rodokmen, láká čím dál víc Čechů. Touha poznat předky uchvátila i známého herce, baviče a režiséra Jakuba Koháka, který se proto vydal na pátrání po svém původu do Velkých Bílovic na Moravě.

Jakub Kohák je kvůli úctyhodné výšce 193 centimetrů opakovaně označován za "Habána", neboli člověka vysokého vzrůstu. Když se dozvěděl, že Habáni skutečně kdysi existovali a před čtyřmi staletími dokonce žili na našem území, vydal se po jejich stopách s cílem objasnit svůj původ. "Mám už delší dobu podezření, že jsem potomkem Habánů. Za Habána mě označila už spousta lidí. Proto jsem se rozhodl podstoupit speciální test přímo v Habánském sklepě, abych si tuto domněnku potvrdil," uvedl Jakub Kohák.

"V našem vinařství máme speciální měřidlo, které každému řekne, kolik měří v porovnání s Habány. Svoji míru si k nám přijel ověřit i Jakub Kohák, který kromě měření podstoupil také test v podobě práce s koštýřem. I v tom uspěl na výbornou," uvedl ředitel vinařství Habánské sklepy Josef Svoboda, který bezprostředně po testování udělil glejt, který Koháka prohlásil za čestného Habána. Podstoupit zkoušku Habánským metrem může ode dneška každý návštěvník vinotéky, která dále nabízí řízené i volné degustace přívlastkových vín, příjemné posezení na terase i možnost nahlédnout do největšího dochovaného Habánského sklepa.

htmlkody.info
                                                                          email:spycross@spycross.cz                                                                    
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!