Kapela Queenie zahrála i královně Alžbětě II, dnes válcuje divadlo Radka Brzobohatého muzikálem Frediie

15.04.2018

Kapela Queenie slaví úspěchy u nás i v zahraničí. Zahrála dokonce i na narozeninách královny Alžběty II.

Český Freddie Mercury Michael Kluch chtěl místo na jevišti stát na ledě a hrát vrcholově hokej. Dnes je úspěšným muzikálovým zpěvákem a frontmanem úspěšné kapely.

 Je také hvězdou nové divadelní show Freddie, kterou Divadlo Radka Brzobohatého uvedlo v premiéře a  frontmanem kapely Queenie - cover bandu britských Queen - s níž dnes pravidelně jezdí turné po Evropě.

Foto : Petr Brodský

Velký hlasový potenciál v sobě Michael Kluch nalezl úplnou náhodou. Do svých patnácti let byl totiž hudbou téměř nepolíben. Ne že by se u něj v rodině hudební složka vůbec nevyskytovala - Michaelův dědeček je bratrancem slavného Miro Žibirky - v té době ale tíhl spíš ke sportu a především lednímu hokeji, kterému se tehdy věnoval vrcholově.
"Hrál jsem žákovskou ligu a pak jednoho dne jsme s bráchou dostali CD přehrávač a cédéčka, mezi kterými byl Daniel Landa, The Beatles a mě bavilo si vzít text do ruky a zpívat si s tou hudbou. A pak jsem si jednou koupil Queen a začal jsem si je zpívat. Když jsem se prozpíval do nějaké fáze, tak jsem to nechal zhodnotit mou tehdejší přítelkyní a když mi to požehnala, tak jsem se dál začal pídit po tom, co ti Queeni byli zač a zjistil jsem, že zazpívat Freddiho Mercuryho není vůbec jednoduché," řekl Michael.

"Úplně první nápad vznikl tak, že nás Rudolf Hrušínský nejmladší seznámil s Michaelem Kluchem  a ukázal nám, jak Queenie hrajou. Tak jsme si řekli, že by bylo super toho nějak využít, protože Michael je zároveň i herec a hrál v několika muzikálech v Kalichu," vysvětloval režisér Janák a dodal:

"Chtěli jsme udělat muzikál, kde budeme mít co nejvěrohdnějšího Freddieho a stejně tak hudbu, kterou Queen hráli, a to obojí Michael splňoval. Tak jsme začali vymýšlet, jaký by mohl mít ten muzikál příběh a přišli jsme na to, že písničky od Queenů odráží jejich reálný život, všechno to, co řešili za problémy se do těch písniček promítlo. Takže když jsme sestavovali příběh, tak se nám tam ty písničky hodily jako prdel na hrnec."

"Ale samozřejmě neděláme dokument, není to životopis, ale příběh inspirovaný skutečným životem Freddiho Mercuryho," dodala pro upřesnění ředitelka Divadla Radka Brzobohatého Romana Goščíková.

htmlkody.info
                                                                          email:spycross@spycross.cz                                                                    
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky