JE TO WERICH ? ANEBO NE ? Z JISTÍTE V POŘADU "HOVORY W"

21.11.2018

V rámci projektu Noc divadel, který byl u nás poprvé spuštěn v roce 2013 (https://www.nocdivadel.cz/o-projektu/) uvedl Jiří Werich Petrášek nový cyklus pořadu "Hovory W".

 Foto Jaroslav Hauer

Syn Jana Wericha s tímto pořadem už od začátku tohoto roku objíždí republiku společně se svým nakladatelem a zpěvákem Pavlem Mészárosem a pianistou Karlem Štolbou. Tentokrát si však trio protagonistů poprvé přibralo na pódium i hosty nesmrtelnou Popelkau Evu Hruškovou, která si kromě vzpomínání na natáčení slavné pohádky i zazpívala Popelčiny písničky, a pozadu nezůstal ani druhý host, mistr kuchařských "vychytávek" Láďa Hruška, který si opravdu vychutnal přímý kontakt s publikem a kromě povídání předvedl několik dobrých nápadů, které se v kuchyni vždycky hodí.
Eva Hrušková si  kromě vzpomínání na natáčení slavné pohádky  navodila všem v divadle ještě větší těšení se na vánoční svátky pěknou písničkou.
Pozadu nezůstal ani druhý host, mistr kuchařských "vychytávek" Láďa Hruška, který si opravdu vychutnal přímý kontakt s publikem a kromě povídání předvedl několik dobrých nápadů, které se v kuchyni vždy hodí. Jeho rychlodort zvaný "třepací" udělal radost nejprve Evě Hruškové, které ho usměvavý Láďa věnoval rovnou na pódiu k padesátinám!
No ano, Popelka slaví padesátiny.....příští rok, těšme se..... My budeme všichni u toho. Závěr pořadu se opět nesl v hudebním rytmu.
Tentokráte Pavel Mészáros vyzval publikum a poptával odvážlivce, který by si zazpíval na pódiu s nimi. Nikdo se neodvážil a všichni se smáli  Situaci zachránila paní Jana Králová, dlouholetá Popelčina kamarádka. Dámy si spolu zpívaly již od dětství, tak to bylo jednodušší. Kromě písniček z Osvobozeného divadla v podání Pavla Mészárose, písniček z Popelky, vychytanému Láďovo kutění a veselým příhodám v podání Jiřího korunovala celému večeru radost Petrušky Raunerové, která přijela za  všemi až z Karlových Varů. Prý se nejvíce těšila na Láďu Hrušku, s kterým ještě neměla možnost se setkat a protože toto divadlo je bezbariérové a protože krásné věci se mají dít, splnilo se jí tohle přání právě při této příležitosti ... o tom byl celý sobotní večer s vámi všemi, kteří jste tam s námi byli.
V této tradici se ponesou "Hovory W s hosty" na prknech Divadla Karla Hackera v pražských Kobylisích po celou sezónu od ledna do června 2019, kdy se diváci každého třináctého mohou těšit na dva zajímavé hosty. Představení jako vždy provázely staré české šlágry 50. a 60. let v podání Pavla Mészárose a samozřejmě také písničky Osvobozeného divadla. Jednu z nich si na závěr tradičně zazpívali všichni na pódiu společně s publikem.
A nám už jen zbývá těšit se na hosty lednových "Hovorů W"...

!

htmlkody.info
                                                                          email:spycross@spycross.cz                                                                    
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky