Je 1. máj, ale Martin Chodúr už má Vánoce!

01.05.2018

Martin Chodúr už měl letos Vánoce. V těchto dnech dokončil své první Vánoční album, které nahrával v Ostravě s tamní Janáčkovou filharmonií a s dirigentem Markem Prášilem. To by mohlo nést podtitul Made In Moravskoslezský kraj, protože se na něm z 99% procent podílejí jen obyvatelé tohoto kraje.

"V Ostravě jsem se narodil a je o mně známo, že jsem velkým patriotem", říká jeden z našich nejvšestrannějších zpěváků mladé generace. "A podobně jsou na tom i dirigent Marek Prášil, takřka 60 členů Janáčkovy filharmonie, aranžéři a členové mé doprovodné kapely MACH, které jsem k nahrávání přizval. Konkrétně klávesista
Vlastimil Šmída, hráč na bicí Patrik Benek, kytarista Mário Separovič a kytarista
Marek Dufek".

Na své první vánoční album nahrává Martin Chodúr slavné vánoční písně a koledy. "Na nápad ho natočit, mne přivedl můj syn Martínek, který se narodil 1. ledna 2016. Během loňských Vánoc jsem mu už koledy hodně zpíval. Ukázalo se, že je má rád a dokáže při jejich poslechu klidně sedět a pěkně poslouchat. Tedy pokud zrovna netančí po celém bytě! Vánoční písně a koledy mám v repertoáru už dávno, ale dnes je zpívám pochopitelně jinak než dřív a pocity, které při jejich interpretaci mám, jsou, myslím, víc než upřímné a důvěryhodné. A pro mé posluchače budou tak snadno pochopitelné".


Martin Chodúr vydal doposud tři sólová alba s písněmi, ke kterým si napsal sám hudbu a texty. "Tentokrát to bude trochu jinak. Řadu zahraničních vánočních písní jsem si otextoval, ke dvěma jsem si napsal aranžmá. Na Vánoční album jsem nahrál i slavnou píseň Leonarda Cohena Hallelujah, což si mí příznivci už dlouho přáli. A píseň Síla mít rád jsem si napsal celou sám. V televizní premiéře zazní 19. září letošního roku na Zahajovacím koncertě Mezinárodního televizního festivalu Zlatá Praha - Štefan Margita a jeho hosté", říká zpěvák, kterému se s jeho písní Klidně plakej dál letos mimořádně daří v hitparádě Česká dvanáctka, kterou každou neděli odpoledne vysílá Český rozhlas Dvojka. Už šestkrát ji vyhrál, jinak obsadil krásné druhé nebo třetí místo.

Vánoční album Martina Chodúra vyjde na podzim a na jeho vydání naváže několik vánočních koncertů. "Repertoár, který jsem na ně nahrál, představím 6. prosince
s Karlovarským symfonickým orchestrem a s dirigentem Janem Kučerou
v Grandhotelu Ambassador Národní dům v Karlových Varech, 12. prosince
s Komorní filharmonií Pardubice a s dirigentem Markem Štilcem v pardubickém Domě hudby a 20. prosince s Janáčkovou filharmonií Ostrava s dirigentem Markem Prášilem v ostravském Gongu"
, doplňuje barytonista s hlasem tříoktávového rozsahu.

Foto Patrik Ratajský
htmlkody.info
                                                                          email:spycross@spycross.cz                                                                    
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!