Jamie Cullum představuje ambiciózní album The Pianoman At Christmas

20.11.2020

Jamie Cullum je čerstvým držitelem ceny Ivor Novello za napsání nejlepší písně roku, multiplatinový hudebník a multiinstrumentalista, který oznamuje svou první slavnostní kolekci The Pianoman At Christmas, jež má být umělcovo zatím nejambicióznější album. Obsahuje 10 původních písní, které zahrálo 57 nejlepších britských hudebníků, bylo nahráno ve slavném studiu 2 v Abbey Road a je produkováno Gregem Wellsem (soundtrack The Greatest Showman). Na Jamieho Culluma a skladby z nového alba se mohou těšit čeští fanoušci, se nimiž se Jamie setká 6. června 2021 v pražském O2 universu.

Když mluvíme o albu, Jamie o něm řekl:

"Velká část vánoční hudby, kterou všichni milujeme, je plná věcí, které mě v písničkách opravdu přitahují. Naše uši se zdají být od prosince připravené nabig bands, obrovské orchestry, krásné změny akordů a soustředěné, nadčasové texty. Je to svět klasického psaní písní, ve kterém působím od začátku své kariéry. A tak jsem si dal za úkol zkusit napsat deset originálních vánočních písní, které využily těchto schopností a posedlostí k vytvoření něčeho necynického a dobrodružného, plného radostí a složitostí, po čem byste mohli každý rok sáhnout. Měl jsem takové štěstí, že se všech koutů této desky dotklo to nejlepší na světě - od legendárního Studia 2 na Abbey Road až po inženýry, aranžéry, producenta a mixéra. Doufám, že péče, pozornost k detailům a čirá radost, kterou jsme do této desky vložili, přinese o Vánocích trochu kouzla."

Jamie také vydal první singl z projektu Turn On The Lights, v němž se prolínají hravé klávesy se symfonií smyčců, rohů a armádou orchestrálních perkusí. Radostná skladba Turn On The Lights značí vzrušující chuť toho, co vzejde ze sváteční nabídky. The Pianoman At Christmas navazuje na vydání Jamieho devátého studiového alba v roce 2019 a dosud nejintrospektivnější práci Taller. Jamie zde propojil funkové, popové a gospelové vlivy a zkoumá osobní záležitosti se svěžím smyslem pro autenticitu. Každá píseň odráží touhu růstu, učení se a zkoumání života. Album se umístilo v první dvacítce, bylo oceněno například The Sunday Times a The Arts Desk za "vznešené" psaní písní, a dokonce získalo cenu Ivor Novello.

S 10 miliony prodaných alb k dnešnímu dni je Jamie Cullum slavným hudebníkem po celém světě s věrnými fanoušky ve všech koutech zeměkoule. S kariérou trvající více než 20 let, ho jeho legendární živá vystoupení umožnila pracovat po boku tak rozmanitých umělců, jako je Herbie Hancock, Pharrell Williams, Kendrick Lamar nebo IDLES. Na jedinečné vystoupení se mohou těšit čeští fanoušci v příštím roce. Do pražského O2 universa se Jamie Cullum zavítá 2. června 2021.

htmlkody.info
                                                                          email:spycross@spycross.cz                                                                    
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky