Il Divo v rozsáhlém fotoreportu z Kongresového centra

01.04.2020

Vokální skupina Il Divo oslavila své 15. výročí i v Praze

Pop-operní kvartet Il Divo přijel do Prahy oslavit své patnácté výročí. V Kongresovém centru předvedli 27. října velkolepou show k desce Timeless.

FOTO JAROSLAV HAUER

Il Divo založil v roce 2003 známý britský producent a porotce talentových soutěží Simon Cowel jako mezinárodní uskupení, které tvoří španělský baryton Carlos Marín, americký tenor David Miller, švýcarský tenor Urs Bühler a francouzský popový zpěvák Sébastien Izambard. Tento ojedinělý koncept, který spojuje popovou a klasickou hudbu, se již od svého založení těší ohromnému úspěchu napříč kontinenty a prodal více než 30 milionů alb.

U nejnovějšího alba Timeless byla poprvé produkce v rukou samotných členů skupiny, kteří vybrali písně. Jde o kolekci hitů ve čtyřjazyčném klasickém podání, včetně Hola, Love Me Tender, What A Wonderful World, Smile, All Of Me a The Way We Were.

"Vybrali jsme písně, které mají nadčasovou kvalitu, z nichž mnohé byly součástí klasických filmů, včetně Smile z filmu Charlieho Chaplina Moderní doba. V roce 1936 k tomuto filmu složil Chaplin hudbu," uvádí Carlos Marín.

O režii alba se postaral Alberto Quintero, který pracoval s Il Divo na několika předchozích nahrávkách.

Turné Timeless je pro fanoušky zážitkem nejen hudebním. Dramatická produkce plná tanečníků, akrobatů a videoprvků přenesla diváka přímo do děje písní.


htmlkody.info
                                                                          email:spycross@spycross.cz                                                                    
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!