Hrubešová a Nesvadbová jsou nejen spisovatelky, ale i kamarádky

16.09.2017

Spisovatelky Bára Nesvadbová a Markéta Hrubešová pokřtily ve stejnm týdnu své nové knihy. Bára knihu Diář Báry Nesvadbové a Markéta knihu Pan Brambora a jeho kamarádi

Vaření je pro Markétu Hrubešovou vášní i radostí. Vše, co se točí kolem jídla, ji neskutečně baví. Kromě toho, že vaření miluje, se ale také o své potěšení ráda dělí s ostatními. Pravidelně ji proto můžeme vídat v nejrůznějších kuchařských show, na kuchařských festivalech a také na ni (tedy přesněji na její knižní díla) můžeme narazit v regálech knihkupectví, kde se nyní objeví i její nejnovější kniha věnovaná nejmenším členům rodiny. Nebyla by to ale Markéta Hrubešová, kdyby se v knize neobjevil žádný recept.

Bára nesvadbová nenapsala další knihu. Pro své čtenářky a vůbec všechny ženy však přesto vytvořila něco speciálního - originální diář pro rok 2018 plný výjimečných žen.
V tomto skvostném diáři jeho majitelky najdou několik dosud nevydaných Bářiných povídek, citáty pozoruhodných žen a zajímavá výročí. Nechybí však ani mužský element v podobě otázek pro milence, manžela, tátu či syna.

Knihu Markéty Hrubešové polili rajčatovým džusem!


Odkud se vlastně vzaly plodiny, se kterými se běžně setkáváme na talíři? Vydejte se na knižní plavbu s kulaťoučkým panem Bramborou a jeho kumpány - panem Rajčetem, Rošťandou Slunečnicí, paní Kukuřicí a nerozlučnou dvojkou slečnou Vanilkou a Bobem Kakaovým. V nové knize Markéty Hrubešové Pan Brambora a jeho kamarádi se dočtěte o tom, odkud vlastně tyto plodiny pocházejí. Kniha je navíc doplněná o jednoduché a chutné recepty, které zvládnou uvařit i ti nejmenší.

Foto P.Brodský a J.Hauer

Bára nesvadbová nenapsala další knihu, ale diář !

Z diáře se dozvíte třeba to, že první antikoncepční pilulka se začala prodávat v roce 1960, že ve švýcarském kantonu Appenzell Innerrhoden získaly ženy volební právo roku 1990, nebo že rozvody byly na Maltě schváleny až v roce 2011. Diář je obohacen ilustracemi výrazného současného umělce Martina Krajce, který ve svých dílech vzhlíží právě k ženám.


FotoP, Brodský

htmlkody.info
                                                                          email:spycross@spycross.cz                                                                    
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky