Herečtí bardi Bolek Polívka a Milan Lasica ve hře Klíště

07.08.2019

PRAŽSKÁ PREMIÉRA INSCENACE KLÍŠTĚ: Herečtí bardi Bolek Polívka a Milan Lasica se statečně potkávají na prahu jara smrti

Dva staří herci, oba dávní přátelé, se setkávají v klubu divadla, v němž každý z nich pracuje na roli v jiné inscenaci. V kostýmech Dona Juana a Casanovy se ohlížejí za uplynulými roky. Zjišťují, že jejich setkání by bylo radostnější, kdyby nebylo nepříjemných vzpomínek, výčitek a sebestřednosti. Takový je hlavní půdorys nové autorské inscenace Bolka Polívky Klíště, v níž se na jevišti opět setkává s Milanem Lasicou. Ve vedlejších rolích se objeví Petr Halberstadt, Kamila Valůšková nebo Gabriela Štefanová a Milan Sedláček.Pražská premiéra je plánována na 17. září 2019 v divadle Studio DVA od 19.00 hodin.

Scénografickým předobrazem pro divadelní klub, který je dějištěm hry, se stal legendární bar Divadla Bolka Polívky Poslední leč. Výmluvný je také podtitul hry: Život je divadlo, ve kterém každý touží po jiné roli. Zatímco herec v podání Milana Lasici má za sebou velmi úspěšnou kariéru, jeho kolega ztvárněný Bolkem Polívkou byl obsazován spíše do menších rolí. Rozhovor v divadelním klubu se tedy neobejde bez výčitek. Otázkou, jež se celým příběhem prolíná, je, zda tito dva staří kohouti žijí podzim života, nebo jaro smrti.

Oba herci v představení také "mezi řádky" připomenou své dlouholeté kolegy a přátele a vzdají jim hold. Herecký partner Milana Lasici Július Satinský zemřel v roce 2002. Bolek Polívka zase letos přišel o souputníka Jiřího Pechu.

K názvu hry a motivu klíštěte inspirovala Bolka Polívku borelióza, jíž před časem prodělal. "Musím se klíšťatům tak trochu pomstít," říká.

Klíště

Pražská premiéra: 17. září 2019 v divadle Studio DVA

Anotace: Dva staří přátelé se setkávají v divadelním klubu. Na obou scénách probíhají kostýmové zkoušky a fotografování postav. Dlouho se neviděli. Oba jsou postarší, vypelichaní, bývalí kohouti. Nevíme, zda tito dva žijí podzim života, nebo jaro smrti. Důležité role hrají také barman, ožívající socha Komtura a dívka Leona. Ti dva si na ní poměřují své svůdcovské schopnosti. Spíše ze zvyku. V divadelním klubu je zakázáno pít alkohol i kouřit. Žilo se, už se nežije. A zdá se, že žít se nebude. Smutné. Komické.

Autor, režie: Bolek Polívka

Hrají: Bolek Polívka, Milan Lasica, Petr Halberstadt, Kamila Valůšková / Gabriela Štefanová, Milan Sedláček

htmlkody.info
                                                                          email:spycross@spycross.cz                                                                    
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!