Herec Jan Cina zve do zákulisí natáčení pohádky Čertí brko

19.10.2018

Pohádka pro celou rodinu Čertí brko vstupuje do kin 29. listopadu. V hlavních rolích se představí Judit Bárdos, Jan Cina a Ondřej Vetchý.

Na jedné z pekelných poboček u města Pytlov přestane fungovat čertí brko, který zapisuje lidské hříchy. Lucifer vyšle s novým čertím brkem do světa trochu zmateného čerta Bonifáce. Místní šejdíř mu ale kouzelné brko ukradne, a tím se spustí řetěz nešťastných událostí. Je na Bonifácovi, aby osvobodil Pytlov, zachránil peklo i získal srdce krásné Markétky.

Pohádka Čertí brko se točila v několika lokacích - zámek Ledeč nad Sázavou, kaolinový důl Nevřeň, klášter Doksany, lomy Alkazar a Kobyla, Voděradské bučiny a Chrustenická šachta. Na Slovensku vznikly všechny scény z hostince hospodského Spilky

Nejhlubší místo, kde se film natáčel, bylo 26 metrů pod zemí - Luciferův trůní sál v bývalém kaolinovém dole u Nevřeně. Velká část filmu vznikala na oblíbeném filmařském místě v zámku v Ledči nad Sázavou. Hlavní představitel filmu Jan Cina nás na videu pozve do zákulisí natáčení právě zde.

V dalších úlohách se objeví Marián Geišberg jako Markétčin otec, jako pytlovští vykukové Tomáš Jeřábek a Jiří Maryško, obyvateli Pytlova se rovněž stanou Marek Daniel a Jana Plodková či Michal Dalecký, v pekle budou naopak úřadovat Václav Kopta nebo Jakub Žáček.

Kameramanem filmu byl Martin Žiaran, architektem Henrich Borároš, autorem výtvarné koncepce Robert Smolík, uměleckým maskérem Zdeněk Klika a Andrea Králová kostýmní výtvarnicí. Pohádku stříhal Pavel Hrdlička.

Producenty filmu jsou Ondřej Beránek a Martin Hůlovec ze společnosti Punk Film, českými koproducenty Čertího brka jsou Česká televize, Michal Bauer a Barrandov Studios a innogy a Magic Lab.Za slovenskou stranu koprodukuje společnost Trigon Production Patrika Pašše a RTVS. Výrobu podpořily Státní fond kinematografie a slovenský Audiovizuálny fond, dále Plzeňský kraj a Kraj Vysočina. Projekt rovněž získal podporu Eurimages. Do kin uvede společnost Falcon.

Producenti filmu děkují partnerům, kteří podpořili vznik pohádky Čertí brko.

Generálním partnerem filmu je společnost Lexum, hlavním partnerem je Coop, partnerem je společnost Intersnack se značkou Bohemia.

DVD/VOD vydává Bontonfilm a merchandising zajišťuje Prescogroup.

htmlkody.info
                                                                          email:spycross@spycross.cz                                                                    
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky