Herci ze Slunečné sází stromy

22.11.2020

Jako Sylva ve Slunečné moc citu a lásky k přírodě nemá. Opak je ale pravdou. Její představitelka Bára Jánová si tak jeden den v kostymérně seriálu půjčila holínky, vzala své kolegy z placu Denisu Nesvačilovou a Romana Tomeše a vyrazili společně na akci sázení stromů na počest výročí sametové revoluce.

Bára Jánová se jako patronka Aleje svobody rozhodla přidat ruku k dílu, a tak s organizací Sázíme budoucnost a s kolegy ze seriálu strávila jeden den v jihomoravském Šatově. "Vzala jsem si partu ze Slunečné a nějaké kamarády, aby mi pomohli vysadit Alej svobody. Výsadbu pomáhá organizovat iniciativa Sázíme budoucnost, která si dala za cíl vysadit 10 milionů stromů. Já mám svoji osobní výzvu vysadit 100 tisíc stromů za život. Tady vlastně začínám, tohle bude můj první strom vysazený fyzicky. Jinak jsem jich už pár vysadila tím, že jsem přispěla na nějaké organizace, takže to číslo už je trošku vyšší," prozrazuje svůj životní plán herečka a přiznává, že se na projektu chce určitě víc vlastnoručně podílet. "Dalo by se to udělat celkem rychle, kdybych posílala peníze na nějaké organizace, které ty stromy vysadí, ale pak už často nikdo nehlídá, jestli neuhynuly, tak já si organizace pečlivě vybírám a chci u toho být."

Garde a pomocnou ruku herečce nabídli Roman Tomeš a Denisa Nesvačilová. "Jde nám to dobře, jsme jak synchronizované akvabely. Máme výhodu, že máme chlapa v týmu, a je hezký, že máme strom číslo 22, protože já jsem 22. narozená a na 22 i vypadám," smála se herečka a byla za silného mužského po svém boku moc ráda. "Ten strom byl těžký a neunesla jsem ho. Zaplať pánbůh za Romana, bylo i těžký rozbíjet ty drny. Roman naštěstí tohle zná z domova, tak mu to jde hravě." S tím seriálový Tony rozhodně souhlasí. "Máme zahradu, tak je mi to blízký, hlavně u toho strašně vypneš, což se mi líbí. Zahrada se nám postupně rozrůstá, a to mě ještě nemine další sázení. Každý rok totiž kupujeme živý vánoční stromeček a na jaře ho zasadíme."

Jeden strom stojí pět tisíc korun, ale člověk může přispět jakoukoli částkou. Jeden strom tak koupila herečka Bára Jánová, druhý seriál Slunečná, který sázeli Nesvačilová s Tomešem, a třetí značka Dhaara. "S ní spolupracuji na dámských mikinách a pánských tričkách určených na jógu. Výtěžek z prodeje mikin i triček půjde na dvě různé nadace. Jedna je Sázíme budoucnost a druhá je Nadace Veronika, která působí v Brně - a s tou budeme na jaře sázet hrušně."

FTV Prima

htmlkody.info
                                                                          email:spycross@spycross.cz                                                                    
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky