Heidi Janků a Kamila Hübsch křtily i za Ivetu Bartošovou a Ivo Pavlíka

12.08.2018

Přesně rok po smrti svého manžela přijela zpěvačka Heidi Janků do malé vísky Nemyčeves u Jičína známou pěstováním a šlechtěním nových odrůd mečíků a pořádáním jedné  z největších výstav těchto cibulovin.
Vesnice a výstava jsou známé i tím, že každý rok zde dostanou nově vyšlechtěné odrůdy mečíků jména  populárních osobností.
Své jméno mečíkům již propůjčili Jan Přeučil a Eva Hrušková, Kateřina Kornová, Hanka Křížková, Marie Tomsová, Jan Kuželka .
Letos i když posmrtně má  svou květnu i Iveta Bartošová.

"Heidi měla s manželem přijet loni, ale právě v den, kdy jsme měli křtít květiny s jejich jmény, se to stalo. Proto jsme tehdy vybrali krásný mečík, který jsme pojmenovali Ivo Pavlík. Letos si ona přijela pokřtít svůj vlastní a publikum pobavila nejenom svými historkami, ale i skvělými písničkami. Velmi si vážíme toho, že k nám přijela, byla skvělá," prozradil organizátor 48. ročníku výstavy mečíků Jiří Kubela.


Správně se říká, že i tu největší bolest zahojí jen čas, tak i když na svého milujícího partnera Heidi Janků myslí stále, to nejhorší má za sebou. Už se dokáže zase smát, a je to ta Heidi, kterou znali její fanouškové, a která všem dodávala energii.

"Já jsem moc ráda a moc si vážím toho, že mám svůj vlastní mečík, je krásný a jsem o to raději, že jsem si ho v té záplavě těch rozmanitých druhů sama mohla vybrat. Jen pěstovat na zahradě ho nebudu. Protože, a to se přiznám bez mučení, jsem špatný zahradník. Tak tuhle radost přenechám těm zkušeným, a pak se třeba na "můj mečík" přijedu ráda podívat," svěřila se zpěvačka, která na akci dorazila se svým devítiměsíčním psím společníkem Edou.

"Eda je úžasný pes, jen je v pubertě, takže je více než živej. Ale je to miláček, jezdí se mnou všude, kde to je možné, poznává tak nová místa i lidi. On velmi rád cestuje," prozradila Heidi, která léto tráví v Čechách a mezi odpočinkem doma u bazénu a dovolenou v Beskydech, jezdí po různých městských a obecních akcích a slavnostech, což ji prý baví, protože miluje setkání s publikem, což ji velmi nabíjí.

A už za dva týdny vystoupí i na finále Muže roku v Náchodě.

I Iveta Bartošová má již od letoška svou vlastní květinu.
Za Ivetu mečík pokřtila mladá zpěvačka Kamila Hübsch, které se přezdívá
"nová Iveta Bartošová"... Zpívá jak své vlastní hity, tak i písničky Ivety.

"Nikoho nekopíruji, lidi sami mi to začali říkat a já jen chci, aby tady její písničky zůstaly v "živém" podání i dál. Jsem proto ráda, že jsem měla v Nemyčevsi tu čest vybrat mečík jak pro sebe, tak hlavně "pro Ivetku" a pokřtít je.

Bílý je Ivety, žlutý můj," prozradila Kamila Hübsch, která v rámci talk show zazpívala i několik hitů, z nichž část byla od již nežijící zpěvačky.

 Hübsch momentálně točí nové písničky, na kontě má tři vydaná CD, zahrála si v televizi, populární je i na Slovensku. Publikum Kamilu v Nemyčevsi velmi vřele přijalo právě proto, že je Bartošové nejenom podobná, ale i hlasově ji hodně připomíná.

"Kamila Hübsch je úžasná mladá dáma. Ivetku jsem znala osobně, bydlely jsme kousek od sebe, tady máme chalupu a jsem moc ráda, že je někdo, kdo nikoho neparoduje, zpívá za sebe ale přítom zachovává odkaz zpěvačky, která měla nádherný hlas. Mečík "Iveta Bartošová" si mohou zájemci pořídit u velkopěstitele z Jičína a už příští rok může zdobit jejich zahradu. "Jen péče o tyto květiny je náročná, ale zase když se to povede, stojí to za to," podotkl organizátor výstavy a křtu mečíků Jiří Kubela. 

 FOTO : JAROSLAV HAUER

htmlkody.info
                                                                          email:spycross@spycross.cz                                                                    
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!