Hana Zagorová přijela zkontrolovat Margitu

24.02.2019

Hanka Zagorová přijela za svým manželem Štefanem Margitou do Stuttgartu, kde Štefan zkouší již od 5.2. hlavní roli brandenburského kurfiřta Friedrich Wilhelm v opeře hudebního skladatele Hanse Wernera Henzeho Der Prinz von Homburg.

Děj opery se odehrává v sedmnáctém století okolo braniborského Fehrbellinu během prusko-švédských válek, krátce po porážce Švédů v roce 1675. Princ Friedrich a princezna Natalie jsou do sebe zamilováni a mají od kurfiřta slíbený sňatek. Polní maršál Dörfling načrtává plán bitvy, ale princ je zasněný a má myšlenky jen na princeznu. V bitvě, neznalý původních rozkazů, posílá svoji kavalérii předčasně útokem za ustupujícími Švédy a dává tak svůj oddíl v sázku. Přesto, že útok je nakonec úspěšný a pruská armáda v bitvě zvítězí, kurfiřt rozkáže neposlušného důstojníka zatknout. Princ je uvězněn a od kurfiřta se očekává, že nad ním vysloví rozsudek smrti. Kurfiřt však princi nakonec odpustí. Princ je veden se zavázanýma očima k popravě, ale poté, co mu rozvážou oči, kurfiřt mu dává milost a s ní i princezninu ruku.

Zdroj FB Štefan Margita

htmlkody.info
                                                                          email:spycross@spycross.cz                                                                    
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky