FOLLOVÁ pro PECKU

13.07.2018

Výstava koncertních rób, které pro světoznámou mezzosopranistku DAGMAR PECKOVOU vytvořila přední česká návrhářka IVANA FOLLOVÁ, se koná od 12.7. do 12.8.2018 v Uměleckoprůmyslovém museu v Praze. 

Výstava s názvem FOLLOVÁ pro PECKU mapuje spolupráci obou dam, jež trvá už 25 let. Modely Ivany Follové s autorskou značkou IF dodávají unikátnímu pěveckému projevu Dagmar Peckové další rozměr. Šaty - vytvářené na míru pro konkrétní příležitosti - ukrývají pozoruhodné osobní příběhy. Zároveň odrážejí proměny módních trendů i společenských nálad. Hodiny práce a metry materiálu Ivana Follová zužitkovává s ohledem na naturel Dagmar Peckové i na její osobitý jevištní projev.

Veškeré modely se značkou if si Dagmar Pecková uchovala ve své soukromé sbírce. Ta bude nyní poprvé veřejně k vidění na jediném místě - v krásných rekonstruovaných prostorách UPM. Vystavené oděvy budou obohaceny o postřehy a vzpomínky obou dam. Dagmar Pecková prozradí detaily o akcích, kdy v jednotlivých róbách vystupovala. Ivana Follová poodhalí náročný proces zrodu i výroby konkrétních modelů. Návštěvníci výstavy se mohou těšit i na zpěvaččino civilní oblečení, jež rovněž vzniklo v ateliéru IF K vidění budou i svatební šaty světoznámé operní divy, které také vytvořila Ivana Follová.

Výstavu FOLLOVÁ pro PECKU obohatí atraktivní doprovodný program.

htmlkody.info
                                                                          email:spycross@spycross.cz                                                                    
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!