Finalistky České Miss ve stresu, ale přežily !

01.05.2018

Finalistky České Miss při kurzu přežití odhalily, jakými jsou skutečně osobnostmi

Některé ukázaly svoji sílu, jiné odhalily slabosti. Českou Miss Survival 2018 je Jana Šišková  

První soustředění České Miss začalo méně tradičně, než je pro svět modelingu. Soutěží krásy běžné. Finalistky vyrazily na dvoudenní outdoor camp do přírody pod vedením zkušených instruktorů z Outdoor Survival, kteří si pro ně připravili sérii úkolů. Cílem bylo, aby se dívky něco nového naučily, ale aby také ukázaly, jak si umějí poradit s nelehkými životními situacemi, jak jsou stresu odolné, jak umějí pracovat v týmu a táhnout za jeden provaz a jakými jsou ve skutečnosti osobnostmi.

Součástí programu byly základní úkoly, které v kritických situacích mohou pomoci k přežití či záchraně života. Rozdělávání ohně bez sirek či zapalovače a strážení ohně, postavění přístřešku, filtrace vody, hygiena v přírodě, orientace podle mapy v terénu nebo základy první pomoci.

"Ukázalo se, že letošní tým finalistek je skupinou poměrně kvalitních a silnějších lidí. Oproti loňskému roku bylo lepší počasí, ale kolektiv fungoval a dívky uvažovaly velmi dobře, některé dokonce měly zkušenosti. Průběžně některé dívky vybočily z řady, ať už tím, že táhly kolektiv, nebo že byly slabší a potřebovaly, aby kolektiv táhl je. Dvě dívky se snažily oklamat, když i přes zákaz jídla si jablko či energickou tyčinku propašovaly a tajně to zkonzumovaly. To nebylo vůči ostatním fér. Celkově ale musím finalistky za jejich přístup a nasazení pochválit, byly odvážné a bojovné a určitě jsou mezi nimi osobnosti," okomentoval kurz přežití Amar Ibrahim, zkušený instruktor a majitel společnosti Outdoor Survival.

"Outdoor camp jsme do programu finalistek zařadili cíleně. Nejen, že dívky něco nového zažijí a získají zkušenosti, ale pomůže nám to při průběžném sledování a hodnocení dívek odkrýt, kým skutečně jsou, co se za jejich krásnou tváří skrývá. Při závěrečném hodnocení mě potěšilo, že mnoho finalistek prozradilo, že je kurz utvrdil v tom, na čem skutečně v životě záleží, a zároveň si pochvalovaly dva dny bez mobilních telefonů. Prý měly konečně možnost si spolu popovídat a povídání u ohně bylo skvělé. Něco dříve absolutně běžného se tak pro dnešní mladou generaci závislou na internetu a sociálních sítích stalo unikátním zážitkem," řekla k outdoor campu ředitelka soutěže Eva Čerešňáková.

Diplom za absolvování kurzu si letos zasloužily všechny soutěžící. Nejúspěšnější absolventkou kurzu se stala a titul Česká Miss Survival 2018 si podle instruktorů zasloužila biatlonistka Jana Šišková ze Zubří, druhé místo a titul 1.Česká Vicemiss Survival 2018 získala Aneta Mitušinová z Kladna a třetí místo a titul 2.Česká Vicemiss Survival 2018 si odnesla Tereza Křivánková z Prahy.

"Nesmírně si vážím toho, co nás instruktoři naučili, a myslím si, že nám i tímto krátkým kurzem daly dost dobrý trénink do života," prohlásila Jana Šišková, Česká Miss Survival 2018. Aneta Mitušinová kurz hodnotila: "Kurz byl skvělý, vše bylo promyšlené a i v těch nejtěžších chvílích se o nás tým Outdoor Survival staral nejlépe, jak mohl. Díky mnoha úkolům jsme se s holkami dokázaly nesmírně sblížit, a to je pro mě splněným cílem kurzu." Třetí Tereza Křivánková uvedla: "Hodně jsem si všímala maličkostí a detailů a moc mě potěšilo, že i když to byl kurz přežití, tak že když šel instruktor přede mnou, tak mi odhrnul větev, opatrně, abych se neodřela. Je to drobnost, ale i taková průběžná péče a přístup potěší a povzbudí. Kurz byl neskutečně zajímavý a chtěla bych si jednou zkusit i něco drsnějšího." Finalistky České Miss zažily odlehčený kurz základní úrovně, ale běžně si může veřejnost vyzkoušet několik úrovní kurzů přežití, od těch základních až po ty opravdu náročné.

htmlkody.info
                                                                          email:spycross@spycross.cz                                                                    
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky