Film Pražské orgie režisérky Ireny Pavláskové představuje trailer 

15.08.2019

Film Pražské orgie podle stejnojmenné předlohy americké literární legendy Philipa Rotha je sedmým celovečerním filmem režisérky Ireny Pavláskové, jejíž filmy získaly více než dvě desítky ocenění, včetně Zvláštní ceny na MFF v Cannes. Do českých kin vstoupí 10. října.

Film Pražské orgie podle stejnojmenné předlohy americké literární legendy Philipa Rotha je sedmým celovečerním filmem režisérky Ireny Pavláskové, jejíž filmy získaly více než dvě desítky ocenění, včetně Zvláštní ceny na MFF v Cannes. Do českých kin vstoupí 10. října.

Irena Pavlásková získala od Philipa Rotha práva na zfilmování Pražských orgií před sedmi lety. "Philip Roth je literární klasik a byl jím již za svého života. Je držitelem neuvěřitelného množství cen a jenom získání práv od takové literární veličiny je zázrak, který s sebou nese velkou zodpovědnost," říká režisérka a scenáristka Irena Pavlásková. "Adaptovat knihu pro film je vždycky těžké, protože literatura už z principu pracuje s jinými vyjadřovacími prostředky. Již od počátku se mi líbilo, že jde o pohled cizince, Američana, který proniká do české mentality. Proto pro mě bylo důležité ve filmu udržet jeho podhled na tehdejší československou společnost, na to, jak se jednotliví lidé byli schopni zachovat a vyrovnat se situací, která zde v 70. letech panovala," dodává režisérka.

Film podle stejnojmenné předlohy americké literární legendy je sedmým celovečerním filmem režisérky jejíž filmy získaly více než dvě desítky ocenění, včetně Zvláštní ceny na MFF v Cannes. .

Film je natočen v angličtině pro zachování autenticity, kdy přijede cizinec do Prahy a místní lidé s ním komunikují v jeho řeči. Do kin půjde film ve dvou jazykových verzích - originální anglická verze s titulky a verze s českým dabingem. V hlavních rolích uvidíme Jonase Chernicka jako Nathana Zuckermana a v roli Olgy Kseniyi Rappoport. Pavel Kříž hraje ve filmu režiséra Rudolfa Bolotku, Klára Issová a Jiří Havelka vytvářejí milenecký pár českých emigrantů. Dále uvidíme Miroslava Táborského, Martina Stránského, Jana Hrušínského nebo Petra Vondráčka, Viktora Dvořáka a Jakuba Wehrenbergera - dva poslední jmenované v rolích známých českých spisovatelů-disidentů, inspirovaných Václavem Havlem a Ludvíkem Vaculíkem.

Příběh filmu Pražské orgie nás zavádí do Prahy poloviny 70. let, kam přijíždí slavný americký spisovatel Nathan Zuckerman - často využívané spisovatelovo alter ego - aby odvezl rukopis povídek napsaných v jazyce jidiš, jejichž autor byl zavražděn nacisty. Pro Zuckermana je pražská návštěva bizarním střetem s totalitou ovládaným národem a podivuhodným uskupením režimem umlčovaných umělců. Díky hledání rukopisu se seznámí se svéráznou a nezkrotnou Olgou a pronikne na vyhlášené večírky, na nichž každý hledá únik ke krátké svobodě po svém. Zuckerman se stane divákem i účastníkem dekadentního představení plného zmařených snů.

htmlkody.info
                                                                          email:spycross@spycross.cz                                                                    
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!