EDEN ARÉNA HOSTILA VETERÁNY

17.11.2018

Oslava Dne válečnýchveteránů v Edenu. Vlčí máky zaplavily Eden Arénu.

V neděli 11.11.2018 se na stadionu EDEN ARÉNA a v jeho okolí slavil Mezinárodní den válečných veteránů. Nadační fond REGI Base I. s významnou podporou |SK Slavia připravil akci, která důstojně uctila ty, kteří za nás sloužili ve vojenských a ozbrojených složkách ČR. Oslav se zúčastnili zástupci 20 vojenských veteránských spolků z celé České republiky. Celou akci zahájili přípitkem svatomartinského vína, symbolicky v 11 hodin a 11 minut, brigádní generál Jiří Komorous, současný ředitel Ochranné služby Policie České republiky spolu s předsedou Nadačního fondu REGI Base I. Hynkem Čechem.

Akce se zúčastnila i Jiřina Schamsová, maminka vojáka, Jiřího REGI Schamse, který byl prvním těžce zraněným válečným veteránem, kterému Nadační fond pomáhal.

"Myslím si, že letošní oslava Dne válečných veteránů by mohla být jednou z dlouhé řady akcí, kterými bychom chtěli upozorňovat na potřebu pomoci "těm, kteří za nás sloužili" Prostřednictvím silných příběhů našich veteránů se snažíme podpořit solidaritu s těmi, kteří pomáhali, když mohli, a nyní potřebují, aby společnost pomohla zase jim", řekl po skončení akce Hynek Čech, zakladatel a předseda Nadačního fondu REGI Base I.

O Nadačním fondu REGI Base I.

Nadační Fond REGI Base I byl založen v roce 2011 s motem: Pomáháme těm, kteří za nás sloužili. Jeho pomoc je zaměřena na novodobé veterány, policisty a hasiče. Konkrétní pomoc poskytuje při zajištění lékařských konzultací, vhodných lékařských postupů a i při následném začleňování do normálního života. Dále nakupuje nejnovější roboticko-rehabilitační pomůcky, které dává k dispozici rehabilitačním ústavům, které se o zraněné veterány starají nebo následně bezplatně zapůjčuje zraněných vojákům. Dlouhodobě spolupracuje s rehabilitačním ústavem v Kladrubech.

O Dni válečných veteránů

Jedenáctý listopad je na celém světě věnovaný památce válečných veteránů. Připomíná tak že tento den bylo v roce 1918 podepsáno příměří mezi Spojenci a Německem a byly tím ukončeny boje na západní frontě. Připomíná ho květ vlčího máku, který se stal symbolem uctění památky všech padlých a zároveň symbolem pomoci zraněným veteránům.

FOTO JAROSLAV HAUER

Výstava historické vojenské techniky i ukázka současné speciální policejní techniky, spolu s dalším doprovodným programem, ve kterém nechyběly ochutnávky svatomartinského vína z vinných sklepů CHÂTEAU VALTICE, byla korunována prvoligovým zápasem SK Slavia s FK Zlín. Na začátku utkání proběhl slavnostní nástup praporečníků přítomných vojenských spolků a ředitel klubu SK Slavia, pan Jaroslav Tvrdík, předal Nadačnímu fondu REGI Base I. šek v hodnotě 100,000 Kč. Slavnostního nástupu se zúčastnili i tři zranění vojenští veteráni, kterým REGI BASE dlouhodobě pomáhá. Díky SK Slavia, která věnovala vojenským, policejním i hasičským veteránům na tento zápas volné vstupenky, jich sledovalo slavnostní ceremoniál i utkání více než 600. Celkem bylo na tribunách 10.134 diváků, ze nichž velká část měla na bundách připnuté vlčí máky, symbol mezinárodního dne válečných veteránů.

htmlkody.info
                                                                          email:spycross@spycross.cz                                                                    
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky