Dopřejte si ŠPETKU CHUTI!

23.04.2020
Kate Allinsonová, Kay Featherstonová
Kate Allinsonová, Kay Featherstonová

Světový fenomén PINCH OF NOM míří i do českých kuchyní

1 400 000 milionu lajků a 790 000 followerů na Facebooku, více než 460 000 fanoušků na Instagramu. To všechno je britský fenomén Pinch of Nom - v českém překladu Špetka chuti.

Stojí za ním dvě britské kamarádky, které opravdu hodně milovaly jídlo a jako správné Britky vše hojně oslavovaly pořádnou hostinou.

Rozhodně tedy nejsou "skinny minnies", ale šly takzvaně "do sebe" a společně dokázaly během jediného roku zhubnout téměř 80 kilogramů! A změnilo jim to pochopitelně život.

A protože mají zkušenosti z gastronomie - vedly totiž víc než 12 let společně restauraci - rozhodly se proti nadváze bojovat nikoliv přísnou dietou, to by prý ani nezvládly, ale naopak dobrým jídlem, které chutná a přitom je lehké, takže se po něm nepřibírá.

Své recepty začaly sdílet na svém blogu pinchofnom.com, který se stal velmi brzy ohromně populární. Jejich recepty totiž umožňují začínajícím i pokročilejším kuchařům snadno připravit výborné a syté pokrmy, které jsou pro chuťové buňky zážitkem. Jsou to jednoduchá, ale při tom lahodná jídla, která jsou vzhledem k výběru surovin přístupná takřka každému, nenutí nikoho k počítání kalorií ani odpírání některých potravin a zároveň překvapivě vyhovují i populárním dietním programům, i když tak na první pohled vůbec nevypadají...

Kuchařka Špetka chuti obsahuje stovku skvělých receptů, třetina z nich (rovných třicet tři) je vegetariánských. Každý recept je opakovaně vyzkoušený a otestovaný dvaceti členy komunity Pinch of Nom, kteří přísahají, že výsledný pokrm je skutečně zdravý, chutný a mimořádně snadný na přípravu.

Všechna jídla jsou na první pohled tak lákavá, že by nikdo nevěřil, jak málo kalorií obsahují. Recepty doplňují ikonky, které vás snadno navedou k tomu, co hledáte - ať už je to něco něco bezmasého, rychlého na přípravu, snadného na transport či výživného pro celou rodinu.

Recepty už obě dámy vydaly dvakrát i knižně, jejich kuchařky se v podstatě vzápětí staly světovými bestsellery a na žebříčcích nejprodávanějších titulů se stále drží. V rychlosti prodejů dokonce v prvních týdnech překonaly i kuchařskou ikonu Jamieho Olivera!

Bude mít Špetka chuti úspěch i v českých domácnostech? Věříme, že ano!

Kate Allinsonová, Kay Featherstonová: Špetka chuti (Pinch of Nom), vydalo nakladatelství Esence, 272 stran, doporučená cena 449 Kč

Ohlasy v zahraničním tisku:

  • Příliš mnoho kuchařek ignoruje masy, Pinch of Nom je jiná v tom, že si na nic nehraje a nic nepředstírá, nekáže a je bez příkras.

Anthony Warner, autor knihy The Angry Chef a stejnojmenného blogu

  • Dostupná kuchařka, se kterou se lidé ztotožní.

The Telegraph

  • Během 5 týdnů se první kuchařky prodalo více než 500.000 výtisků, čímž padl rekord, který do té doby držel Jamie Olivier. Ten stejný počet knih s názvem 30 minut v kuchyni prodal za 8 týdnů.

The Times

  • Pinch of Nom není fenomén. Fenomén má začátek a konec. Ale toto - nejdříve FB skupina, poté food blog a nyní tištěné kuchařky trhající rekordy prodejů - je tak ohromné a nezastavitelné, jako rozpínající se vesmír.

The Guardian

  • Ještě než budete pozvedat obočí nad tím, zda jsou tyto dvě dámy těmi pravými, které by měly ostatním radit s hubnutím, vězte, že v průběhu tří let zhubly dohromady o 76 kg a stále v tom pokračují.

Irish Times

Zajímavost na závěr:

Slovo Nom pochází z pořadu Sezame, otevři se, kde se jím dožadoval sušenek Cookie Monster (modrý Keksík). Toto slovo Nom prý doslova nenáviděla sestra Kate Líza, které pár jako první vyzvala k tomu, že by měl začít hubnout. Název byl tedy původně takovou malou pomstou Líze a překvapivě se uchytil.

htmlkody.info
                                                                          email:spycross@spycross.cz                                                                    
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky