Divadlo Ungelt uvede jako první v Evropě hru Housle

09.12.2019

Pražské Divadlo Ungelt vsází na dramaturgii kvalitních novinek, které není možné většinou nikde jinde v Česku vidět. Nyní se mu podařil husarský kousek. V prosinci totiž uvede inscenaci hry Housle, a to dokonce v evropské premiéře. Trojice herců ji začala připravovat právě teď, a to v režii české divadelní legendy Ladislava Smočka.

"Ladislav Smoček se nám několikrát svěřil, že se do Ungeltu rád vrací i proto, že u nás cítí stejnou svobodu a přátelskou atmosféru jako ve svém Činoherním klubu," říká dramaturg připravované inscenace Pavel Ondruch.

O čem hra nezávislého newyorského herce a písničkáře Dana McCormicka pojednává? "Jde o příběh Bobbyho, Terryho a Gia, dvou nešťastných bratrů a světem znaveného krejčího, kterým se nečekaně dostanou do rukou cenné stradivárky z roku 1710 v hodnotě 4 miliónů dolarů a stojí před těžkou otázkou - vrátit cenný nástroj, nebo jej zpeněžit a začít konečně naplno žít?" přibližuje napínavý děj Pavel Ondruch a přidává i jména protagonistů hlavních rolí. "Ladislav Smoček sestavil velice originální herecký trojlístek Milana Heina, Jiřího Langmajera a Pavla Lišky. S Jiřím Langmajerem se již šťastně setkal v roce 1998 při své pohostinské režii Horváthových Povídek z Vídeňského lesa v Divadle na Vinohradech. Pavel Liška ke konci devadesátých let v Bouřlivém jaru u nás v Divadle Ungelt přezkoušel roli za Ondřeje Vetchého. A s Milanem Heinem Ladislava Smočka pojí dlouholeté přátelství - duo režiséra a principála po tolika letech plodné spolupráce prostě muselo přerůst, alespoň pro jednou, v partnerství režiséra a herce."

Slavnostní premiéry inscenace hry Housle jsou naplánovány na 17. a 18. prosince.

htmlkody.info
                                                                          email:spycross@spycross.cz                                                                    
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!