Divadlo Radka Brzobohatého upgraduje, staví a připravuje řadu premiér

11.09.2018

Pod vedením ředitelky Romany Goščíkové zahajuje Divadlo Radka Brzobohatého druhou sezónu

Nový a svěží vítr zavál do pražského Divadla Radka Brzobohatého, když ho v červnu 2017 koupila nová majitelka a zároveň ředitelka Romana Goščíková, dnes již provdaná Janáková. Vedle částečných stavebních úprav se podařilo upgradovat zvukové a světelné technologie divadla, což divákům přineslo lepší umělecký zážitek ze shlédnutých představení.

Hned pět úspěšných premiér (Petr a Lucie, Parfém v podezření, Láska, sex a žárlivot, Freddie, Řádí jako tajfun) nastudoval herecký soubor pod vedením uměleckého šéfa Lukáše Buriana v uplynulé sezóně. Zvláště pak příběh legendy Freddieho Mercuryho uváděný pod názvem Freddie, zaznamenal u diváků neskutečný úspěch.

To vše v Divadle Radka Brzobohatého vzniká zcela bez dotací.

Jak si ředitelka pochvaluje, během sezóny se do divadla podařilo přivézt řadu osobností (Jana Švandová, Simona Postlerová, Jitka Smutná, Jiří Korn, Roman Tomeš, Roman Říčař,...) a vybudovat "dream tým" - nejen herecký, ale také tvůrčí a technický.

Nová divadelní sezóna 2018 / 2019 je zde a Divadlo Radka Brzobohatého v ní určité naváže na úspěšnou sezónu minulou. Hned v měsíci září zahajuje takzvaným premiérovým týdnem, kdy 18. září uvede druhou premiéru britské situační komedie, uváděnou v české premiéře - Řádí jako tajfun, v režii uměleckého šéfa Lukáše Buriana, s hudbou Zdeňka Urbanovského (pianista roku 2017), kde scénu navrhla Šárka Urbanovská.

  • září pak divákům představí francouzskou situační komedii s názvem Ženu, nebo život!, která je režijním debutem Ernesto Čekana. Hudbu složil Ondřej Gregor Brzobohatý.

Na 26. října 2018 je naplánovaná premiéra divadelního představení Lakomec - z cyklu Přijďte na klasiku!:). V hlavní roli Harpagona se představí Milan Enčev, jehož herecká hvězda stoupá měsíc od měsíce, když je obsazován v nejúspěšnějších televizních seriálech televize Prima nebo České televize. Zde se například objeví v nejnovější vánoční pohádce režiséra Zdeňka Zelenky Kouzelník Žito. V ostatních rolích se představí například Denisa Nesvačilová, Jan Rosák nebo Dagmar Čárová. Hudbu ve stylu moderního klasicismu složenou Zdeňkem Urbanovským nahrává Epoque kvartet.

  • listopadu 2018 je na řadě premiéra autorské komedie z pera režiséra Karla Janáka - Tři letušky v posteli. Zde se můžeme těšit na herečky Annu Kulovanou, Charlotte Doubravovou, Kateřinu Peřinovou, Vladimíru Bennoni, Pavlínu Mourkovou a herce Petra Vágnera, Miroslava Hraběte, Ernesto Čekana a Milana Enčeva. Režii přijal Lukáš Burian.

Na jaro 2019 (březen) se diváci mohou těšit na premiéru autorské hudební komedie Vinetůůů! Rodinnou komedii napsal Robert Bellan (v Divadle Radka Brzobohatého režíroval již Klec bláznů, úspěšně hranou přes 10 let), který ji také zrežíruje. Jedná se, jak jinak, o příběh statečného náčelníka Apačů Vinnetua a jeho bílého bratra Old Shatterhenda. Nadsázka a humor, při zachování odkazu Karla Maye, budiž pozvánkou pro všechny příznivce romantiky, divokého západu a dobré zábavy.

Vedle toho, že Divadlo Radka Brzobohatého diváky baví, podílí se také na charitativní činnosti. V první řadě navázalo spolupráci s nadací Terezy Maxové. Díky tomuto již některá představení navštívili klienti centra pro osoby ohrožené domácím násilím Acorus a Dětského domova v Klánovicích. Spolupráce s NTM vyvrcholí 4. 11. benefičním uvedením Freddieho, který účinkující odehrají bez nároku na honorář, výtěžek půjde na podporu dětí z dětských domovů. A zároveň bude propojen s životním příběhem operní zpěvačky Bohumily Sommerové, které právě NTM pomohla - a Bohunka si během benefice Freddie zazpívá s Michaelem Kluchem hit Barcelona.

Přesně o měsíc později nadělí divadlo představení Drahoušku, toužím po tobě...

Nadačnímu fondu pečovatel. Jedním z jeho patronů je herec DRBu Mirek Hrabě.

V neposlední řadě je zde spolupráce s nadací Dejte dětem šanci - nadace, která pomáhá začleňovat děti z dětských domovů do běžného života.

Foto: JAROSLAV HAUER

htmlkody.info
                                                                          email:spycross@spycross.cz                                                                    
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!