David Deyl poprvé v Lucerně – splněný sen se blíží

27.09.2021

fOTO: Jaroslav Hauer , David Deyl

Koncert, který pomůže dvakrát

Událost podzimu je za dveřmi. David Deyl bude pro své příznivce koncertovat již 7. října ve Velkém sále pražské Lucerny. Osobitý skladatel, textař a zpěvák zazpívá své úspěšné hity, které zdomácněly nejen v tuzemském éteru, ale i novinky z připravovaného alba. Zazní i slavné muzikálové melodie. Davidovým speciálním hostem bude zpěvačka a herečka Monika Absolonová.

Král tuzemských milostných balad David Deyl si koncertem v pražské Lucerně splní svůj velký sen. "I když se otevřely nové krásné a technologicky dokonalé koncertní sály, tak si pražská Lucerna má zcela zvláštní genius loci a drží si magii místa, které je pro každého muzikanta vrcholem. Vystřídali se v ní ti nejlepší zpěváci a kapely za posledních sto let. Z operních pěvců to byli Enrico Caruso, Ema Destinnová, Fjodor Šaljapin, hvězdy jazzu Louis Armstrong, Ella Fitzgerald a Duke Ellington, milovaní šansoniéři Gilbert Bécaud a Mireille Mathieu a také rocková babička Tina Turner. Pro mě byl vždy největší hvězdou spjatou s Lucernou jednou provždy Karel Gott, který jí byl ovšem několikrát nevěrný s O2 Arenou. A teď se k těmto hvězdám přidám i já. Je to úžasné, ale zároveň i stresující. Mám trému! Ale věřím si, protože mám co nabídnout!", říká David Deyl. Během koncertu zahraje a zazpívá svoje největší hity - např. Akorát, V ozvěnách, Počítám, Mít tě blíž, Naděje se vrátí, Ahora, Dvě srdce... Uvede také písně z muzikálů Kočky, Bídníci a Evita nebo novinky, které připravuje na zbrusu nové album. Zpěváka doprovodí klavírista Václav Krahulík, kapela pod taktovkou Marcuse Trana a Epoque Quartet. Vystoupí také zpěvačka Monika Absolonová, se kterou David zazpívá jejich publikem milovaný duet Budu tu stát. A chybět nebude ani dětský sbor Českého rozhlasu pod vedením Věry Hrdinkové.

Absolutně oddané fanynky

Se svými fanynkami to David Deyl umí jako málokdo."Jsou báječné a stojí mi věrně po boku už pěknou řádku let. Jsou mi oporou doslova ve všem i proti všem! Jsem za ně osudu moc vděčný," pěje doslova ódy na své příznivkyně David Deyl. Slibně se rozvíjí i jeho pěvecká kariéra ve španělsky mluvících zemích. Z Kolumbie dorazí do Prahy kvůli Davidově Lucerně dvě jeho příznivkyně, z andaluské Almeríe pak přiletí pět tisíc kilometrů na koncerty v Jablonci nad Nisou a v Praze Davidovi naprosto oddaná Isabel. Je členkou španělského fan klubu, který se zasloužil o to, že Davidův španělsky zpívaný hit Ahora má na Spotify přes 5 milionů streamů. Díky svému neotřelému nápadu, který se uskuteční právě 7. října na koncertě v Lucerně, pošle David nezanedbatelnou finanční částku na konto projektu Charita

ČR - Naděje se vrátí na pomoc rodinám, které přišly o jednoho z rodičů během covidové pandemie."Proč? Protože pomoc a naděje jsou protikladem neštěstí a ztrát," upřesňujeDavid. Ten se navíc doživotně vzdal všech poplatků, tzv. royalties, které by získal za každé zahrání jeho písně Naděje se vrátí v médiích a ty už budounavždy chodit na konto pojmenované podle této písně."Zároveň poputuje každých sto korun z klasicky prodané vstupenky na Deylův koncert v pražské Lucerněna pomoc obětem tornáda na Jižní Moravě. "Raději už jsme poslali předem zálohu sto tisíc korun, protože tamní lidé naši pomoc stále potřebují," říká producent koncertu Tomáš Ságl.

David Deyl vydal čtyři autorská sólová alba a jedno muzikálové. V těchto dnech pracuje na novém albu, které by mělo vyjít do konce roku. Zpěvák dostal také několik prestižních ocenění. Například Cenu Ochranného svazu autorského (OSA) pro nejúspěšnějšího mladého autora (2010) nebo dvě nominace v kategorii Objev roku v anketě Český slavík a v hudebních cenách České hudební akademie Anděl. V roce 2017 také obdržel divácké ocenění Šarmantní osobnost roku Českého rozhlasu Hradec Králové. S letním hitem Ahora vyhrál v roce 2019 Zlatou Českou dvanáctku v hitparádě Českého rozhlasu Dvojka. Na Spotify pokořil hranici dvou milionů streamů. Na kanále Youtube má 120 milionů shlédnutí. To vše ho řadí k nejúspěšnějším tuzemským interpretům posledního desetiletí. Koncertem v Lucerně pak David Deyl rozhodně ukáže, že s ním tuzemská populární hudba musí víc než jen počítat i v následujících letech.

htmlkody.info
                                                                          email:spycross@spycross.cz                                                                    
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!