Dana Zátopková v 95 letech pokřtila knihu

08.09.2017

Atletika - cesta na vrchol

Hvězdy atletiky, současní medailisté i mladí nadějní talenti

Atletika je díky své rozmanitosti mezi fanoušky velmi oblíbeným sportem a čeští atleti patří v mnoha disciplínách již desítky let k evropské i světové špičce. Obrazová publikace mapuje úspěchy tří generací atletů, jejich cestu na stupně vítězů i chvíle nezdaru a bolesti.

První je v knize zastoupena generace, která závodila na přelomu tisíciletí a někteří z ní se stále atletice věnují, ať už na pozicích trenérů nebo funkcionářů. Druhá, nejobsáhlejší, je generace současných úspěšných medailistů z olympijských her a světových i evropských šampionátů. Třetí je nastupující generace mimořádných mladých talentů, kteří již vynikají ve svých věkových kategoriích a míří k medailovým cílům mezi dospělými. V knize s předmluvou Dany Zátopkové si přečtete příběhy například těchto sportovců - Romana Šebrleho, Tomáše Dvořáka, Báry Špotákové, Jana Kudličky, Zuzany Hejnové, Petra Svobody, Jakuba Holušy, Anežky Drahotové a dalších.

Autoři formou medailonků jednotlivých sportovců rekapitulují jejich atletickou kariéru, od sportovních počátků, přes období zrání, hledání, někdy i pádů, až ke stupňům vítězů na velkých soutěžích.

Atletika cesta na vrchol

Jaroslav Cícha, Eduard Erben, Petr Jelínek

Grada, 176 stran, 449 Kč

htmlkody.info
                                                                          email:spycross@spycross.cz                                                                    
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!