Karel Gott a kapela No Name vydají společný duet

04.07.2017
Foto  No Name
Foto No Name

Karel Gott a kapela No Name vydají společný duet

Praha 3. července (ČTK) - Nejpopulárnější český zpěvák Karel Gott a slovenská kapela No Name vydají společný duet s názvem Kto Dokáže. Vyjde jako singl 14. července a doprovodí ho i stejnojmenný videoklip. ČTK o tom dnes informoval zástupce společnosti Live Nation Petr Novák.

Foto No Name.sk
Foto No Name.sk

Skladba původně vznikla u příležitosti oslav 90. výročí rádiového vysílání na Slovensku. Složil ji lídr kapely No Name Igor Timko a poprvé byla představena v roce 2016. "Maestro po jejím poslechu řekl: "Chci v tom zpívat!". A když Karel Gott řekne "chci v tom zpívat", je jasné, že se jde do studia," uvedl Timko.

Gott prý kapelu No Name už v roce 2014 přátelsky pokáral, že mu ještě, na rozdíl od jiných kolegů z branže, nenapsali skladbu a že by rád ve svém bohatém repertoáru nějakou měl. Proto mu později představili píseň Kto Dokáže. "Říkal jsem si, tohle nesmíš propásnout a nechat si ujít spolupráci s No Name. Kdy jindy se ti podobná příležitost ještě naskytne...," uvedl Gott.

Hudební složka skladby byla nahrána v Bratislavě Symfonickým orchestrem Slovenského rozhlasu, zpěv byl natočen v Praze a výsledný mix vznikl v Košicích. "Hlavní myšlenka písně má jasné poselství. Člověk zvládá sílu větru, sílu moří jen tím, že tvoří! A vzdává tak úctu každému kreativnímu člověku," dodal Timko.

Sedmasedmdesátiletý Gott se po nemoci vrátil na velká podia v závěru května, kdy vystoupil v pražském Divadle Hybernia. Po léčbě nádorového onemocnění vystoupil mnohonásobný Zlatý slavík vůbec poprvé na samostatném koncertu loni 10. října v pražské Malostranské besedě.

Košičtí No Name jsou dlouhodobě nejoblíbenější slovenskou skupinou v Česku. Svědčí o tom její devítinásobný úspěch v anketě Český slavík v kategorii Slavík bez hranic. První desku nazvanou podle jména kapely vydali v roce 1998.

mtj mal

htmlkody.info
                                                                          email:spycross@spycross.cz                                                                    
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!