Chystá se premiéra Cyrana: Frňák jako od narození a ručně šitá opona!

27.05.2020

Divadélko Radka Brzobohatého, které má stálou scénu ve Strašnickém Divadle Solidarita se po koronavirové pauze probouzí opět k životu. A to doslova na plné pecky. Připravuje se tu zářijová premiéra představení Cyrano s hvězdným obsazením, krásnými kostýmy a frňákem, který vypadá jako opravdový.

I ona se představila v krásném kostýmu od Josefa Jelínka. Masky, především velký nos Cyranovi - Vojtěchu Eflerovi, kterého diváci znají i z televizních seriálů a posluchači z rádia, vytvořil špičkový maskér David Šesták.

"Jsem se sám sebe až úplně lekl. S tím nosem se nepoznávám ani já sám," prohlásil skoro dvoumetrový herec, jehož divadelní frňák vypadá, jak kdyby ho měl od narození. "Já bych Vojtu nepoznala. Kdybych ho takhle někde potkala, nepoznám ho," dodala Hana Gregorová, kterou čeká s jejím týmem Divadélka Radka Brzobohatého ještě mnoho zkoušení.

"Premiéru máme 16. září večer a tímto všechny srdečně zvu. Pak s tím samozřejmě budeme jezdit po republice. Jsem moc rádi, že se ta korona-doba už uvolnila a snad konečně budeme moct volněji dýchat, zkoušet a hlavně hrát. Myslím, že korony bylo dost a teď hurá do života a do divadla," zavelela Gregorová.

V hlavních rolích nádherného historického příběhu plného hrdosti, lásky, ale i humoru, který nikdy nezestrárne, o muži bez bázně a hany, se kromě Vojtěcha Eflera a Hany Gregorové, představí také Eva Burešová, Irena Máchová, Vilemina Marhoulová, Davida Gránského, také jeho bratra, kterého hlavně mladé publikum zná jako Toma Seana, Mirek Šimůnek, Martin Sochor, Jiří Chvalovský a další.

"Je to super pocit mít na sobě zase kostým a stát na divadelních prknech, po tom skoro čtvrt roce pauzy. Moc mi to - a nám všem - chybí. Moc se těším na premiéru, nejenom kvůli tomu frňáku," svěřil se Vojta Efler.

"Já v Cyranovi představuji Roxanu a jsem taky moc ráda, že zase začneme hrát pro diváky. Konečně zase začneme normálně žít," prozradila i hvězda primáckého seriálu Slunečná Eva Burešová.

V kostýmu to moc sluší i Mirku Šimůnkovi, kterého diváci znají z pohádek Zdeňka Trošky, z filmů, ale i jako televizního moderátora.

"Jsem rád, že se věci vrací do starých kolejí a snad už bude jenom líp. Moc se těšíme na diváky a představení Cyrano bude zkrátka to, na co musíte přijít," zve charismatický, urostlý Šimůnek.

CYRANO:

Nádherný historický příběh plný hrdosti a lásky, který nikdy nezestárne! Cyrano - muž bez bázně a hany - je legendární postavou, symbolem cti, odvahy a mužnosti, Gaskoněc s proslule dlouhým nosem, který se na smrt zamiluje do své sestřenice Roxany. Své city se jí ale neopovažuje přiznat, a tak smutně přihlíží, jak se Roxana zhlédne v krásném, ale hloupém Kristianovi... Touha a nenaplněná láska na pozadí válečných bojů...

Než se ale herci sešli na kostýmové zkoušce k představení autorské dvojice Ľubomíra Feldeka a Ondřeje Brzobohatého, čekala režisérku a herečku Hanu Gregorovou velká piplačka. Doslova ručně ušila novou oponu.

"Byly to takové malé galeje. Představte si látku 10x5 metrů, k tomu volán, tkaloun, na který se to zavěšuje. Byly to hodiny a hodiny práce, ale bavilo mě to a těší mě, že s novou sezónou, máme krásné nové představení a taky novou oponu," prozradila Hana Gregorová.

FOTO: JAROSLAV HAUER

htmlkody.info
                                                                          email:spycross@spycross.cz                                                                    
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!