Karel Gott si i tento rok odnesl titul Český slavík v kategorii zpěváků. V historii ankety popularity, která od roku 1962 do roku 1991 nesla název Zlatý slavík, vyhrál už po dvaačtyřicáté.

27.11.2017

Karel Gott si i tento rok odnesl titul Český slavík v kategorii zpěváků. V historii ankety popularity, která od roku 1962 do roku 1991 nesla název Zlatý slavík, vyhrál už po dvaačtyřicáté.

V kategorii zpěvaček vyhrála podvacáté Lucie Bílá, která získala i titul Absolutní slavík. Mezi kapelami je podvanácté nejoblíbenější Kabát.
Aplausu vestoje se v Hudebním divadle Karlín dočkala Marta Kubišová, která na závěr své pěvecké kariéry obdržela čestného slavíka pro největší osobnost české populární hudby.

"Ani tentokrát jsem s tak dobrým volebním výsledkem nepočítal," uvedl Gott, který také poděkoval své "koaliční partnerce" (manželce) Ivaně.

Za osmasedmdesátiletým Gottem se na druhém místě umístil Michal David, třetí skončil Tomáš Ortel z kontroverzní skupiny Ortel. "Myslel jsem, že si letos ocenění nezasloužím, natož pak Stříbrného slavíka. Ale možná mi k tomu pomohl muzikál Muž se železnou maskou. Těším se na příští rok, kdy vyjedu s novou kapelou Kvatro na jarní turné," řekl ČTK David.

Hned tři trofeje si odnesla skupina Mirai. Stala se Objevem roku a její skladba
Když nemůžeš tak přidej získala ocenění pro nejoblíbenější píseň posluchačů
Rádia Impuls a cenu za nejstreamovanější českou skladbu na internetu.

"V našem případě jsme to opravdu nečekali. Doufám, že fanoušky nezklameme a budeme skládat další písničky. Nemyslí si, že by tři ceny znamenaly nějaký zvrat, musíme na to navázat dalším hitem," konstatoval Mirai Navrátil.

Na třetím místě mezi kapelami skočili Chinaski, kteří nedávno šokovali své příznivce oznámením radikálních změn v sestavě. Na předávání nedorazili stejně jako druhý Ortel, jehož členové už dopředu po loňských protestech některých účastníků vyhlašování avizovali, že nechtějí přispívat k negativní atmosféře předávání.

Titul Slavíci bez hranic pro nejoblíbenějšího slovenského interpreta si dnes večer odnesla skupina No Name. V této kategorii dosud nenašla přemožitele a zvítězila už podesáté.

Přítomní v sále i diváci u televize si mohli připomenout osobnosti české hudby, které za uplynulý rok zemřely. Promítání jejich fotografií doprovodila píseň z filmu Tenkrát na západě, kterou s českým textem Jednoho dne se vrátíš nezapomenutelně zpívala zesnulá Věra Špinarová.

Loni do ankety lidé zaslali téměř 110.000 hlasů, ceremoniál na Nově podle pořadatelů sledovalo 1,350.000 diváků. Letos podle pořadatelů došlo 154.866 hlasů.

V programu slavnostního vyhlášení moderovaném Ondřejem Sokolem vystoupili Lucie Bílá, Ewa Farna, Markéta Konvičková, Marta Kubišová, Olympic, Mirai, Marek Ztracený, Jakub Děkan a další. Více informací se nachází na www.ceskyslavikmattoni.cz.

jir snm , Foto: J.Hauer

Kabát chce od pořadatelů vysvětlení kvůli hlasům pro Ortel

Praha 27. listopadu (ČTK) - Kapela Kabát žádá po organizátorech ankety Český slavík vysvětlení kvůli odebrání některých hlasů kontroverzní skupině Ortel. Prohlášení zveřejnila na svém webu. Na základě oficiálního stanoviska pořadatelů rozhodne o dalším postupu. Vyjádřit se chce v úterý před svým koncertem v pražské O2 aréně. Kabát v sobotu získal podvanácté Českého slavíka v kategorii kapela roku, Ortel skončil druhý.

Pořádající agentura Musica Bohemica při analýze hlasování dospěla k závěru, že kapela Ortel a její lídr Tomáš Ortel dostali podporu nad rámec pravidel fair play. Pořadatel se proto rozhodl započíst skupině i zpěvákovi stejný počet bodů, který získali vloni, kdy podobné porušení pravidel nezjistil. Během sobotního vyhlašování výsledků ankety o tom organizátor neinformoval, oznámil to jen později na internetu.

Kapela Kabát uvedla, že je tímto sdělením "přinejmenším překvapena" a do nedělního poledne o podobném problému nevěděla. "S nepředstíranou radostí jsme včera (v sobotu) večer převzali ceny za první místo v kategorii Skupina roku, a teď se nemůžeme zbavit dojmu, že jsme se stali součástí hry, kterou nechceme hrát," uvedla.


Organizátor Českého slavíka vidí porušení fair play především v obsahu široce sdíleného facebookového profilu Tomáš Ortel Českým slavíkem 2017, který byl aktivní od 19. září. "Vyzývá se zde k zapojení do organizované akce, aby se konkrétní subjekt stal Zlatým slavíkem. Tedy nikoli, aby lidé posílali hlasy podle svého skutečného názoru, ale aby se zapojili do akce za určitým cílem a získávali pro něj další osoby a fankluby," uvedli zástupci agentury Musica Bohemica.

Agentura Musica Bohemica dále zdůraznila, že při svém rozhodování neřešila obsah písňových textů Ortelu, které jsou někdy označovány za kontroverzní. Respektuje vyjádření soudního znalce, že nepřekračují zákon. Z porušení pravidel pořadatel neobviňuje skupinu Ortel ani žádnou konkrétní osobu. Vzhledem k anonymitě sociálních sítí to mohl být prakticky kdokoli, konstatoval.

mtj snm

htmlkody.info
                                                                          email:spycross@spycross.cz                                                                    
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!