Česká Electric Lady dostala světové ocenění The Akademia Music Awards

03.03.2020

Jako u mnohých mladých talentů, ani u Terezy Rays alias Electric Lady nebyly hudební začátky zrovna jednoduché a už vůbec ne optimistické.
"Kolikrát jsem přemýšlela nad tím, jestli to, co dělám, má smysl", svěřila se sympatická rockerka. "na české scéně ne a ne prorazit tak, jak bych si představovala... Tak jsem se vrhla na anglickou tvorbu - a zdá se, že to je moje parketa." Electric lady si přeje, aby její profesní dráha motivovala mladé, začínající hudebníky v těch počátečních nezdarech. "Ne vždy jdou věci jak by člověk chtěl, a můžete makat poctivě, snažit se sebevíc. Když vytrváte, stane se něco, co vás posune dáů Jako třeba mě spolupráce s Nemoros..."

Electric Lady se se svým EP WICKED dostala až do LA! Tam si získala pozornost The Akademia Music Awards, kteří každoročně hodnotí nejlepší hudební počiny umělců z celého světa. Odborná porota Akademie prohlásila toto EP nejen jako velmi zdařilé, dokonce mu udělila první místo a cenu za nejlepší album měsíce února 2020!

"Když mi z Ameriky přišlo ocenění, nechtěla jsem tomu uvěřit", svěřila se úspěšná rockerka a tlumočí, co jí přímo napsali z agentury: "Omlouváme se za pozdní odpověď a děkujeme za vaši trpělivost. Ve vaší hudební kategorii jsme vyhodnocovali několik stovek nahrávek, což znesnadnilo naše konečné rozhodnutí. S velkým potěšením vám tedy formálně blahopřejeme k získání ceny Akademia Music Award za nejlepší pop rockové EP "Wicked" v únoru 2020 Akademia Music Awards! To je důležitý úspěch a měli byste být na své úspěchy hrdí!"

Electric Lady je funk/rocková sestava kytaristky a zpěvačky Terezy Rays.

V kapele účinkují Marek Cába (baskytara) a Lukáš Tričler (bicí).

Kapela byla založena v roce 2013 vznikem singlu "Storm", který se dostal nejen na české Óčko, ale i na MTV. Po příletu z New Orleans, tentýž rok, vyhrává bluesovou soutěž Blues Aperitiv a následující roky účinkuje na Blues Alive v ČR a Polsku. Roku 2015 vydává debutovou desku "Electrical". Tu natočila v USA, na základě pozvání bubeníka Kirka Covingtona. V Čechách hudební materiál dotočila i vydala.

Roku 2016 absolvovala kapela tour s plzeňskými Mandrage a dostala se tak před fanoušky Pop a Disco. Ten samý rok vystoupila Electric Lady jako předkapela Nik West. Paralelně také nahrává song "A Part Of My Heart", který pro Electric Lady složil slavný hudebník Ivan Kral. O něco později vzniká single Castle Of Sand Electric Lady, který otevírá dveře do Německa a následnou spolupráci tamtéž.

Od roku 2019 spolupracuje s anglickým producentem Nigelem Lowisem. V současnosti pracují na hudební trilogii s pracovním názvem Electric Lady 2020.

Více zde: https://www.electriclady.cz/

Zdroj: Helena Váňová Production

htmlkody.info
                                                                          email:spycross@spycross.cz                                                                    
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky