Černé vdovy na Primě ! A bude to jízda

31.01.2019

Prima vypustí do světa minisérii Černé vdovy.

Televize Prima zařadí do svého vysílání nový krimi seriál Černé vdovy. Osmidílná série vznikla jako adaptace finského seriálu Mustat Lesket. Tématem je ženská sounáležitost a sebevědomí, jež se po kurážném činu otřesou v základech.

"Na tiskové konferenci televize Prima včera představila svého jarního seriálového koně - krimikomedii Černé vdovy. Moderování akce ve Veslařském klubu Slavia Praha se nemohl ujmout nikdo jiný než jedna z hlavních představitelek, herečka Jitka Čvančarová. Partnerem a oporou jí byl Martin Stránský, který v seriálu hraje jejího manžela. Mezi hosty nechyběli jejich seriáloví kolegové Jana Plodková, Monika Zoubková, Marek Lambora, Jan Hájek, Petr Vršek, Filip Blažek a Boleslav Polívka.

V dalších rolích se představí: Jan Vondráček, Jan Hájek, Dana Batulková, Jiří Maryško, Martin Myšička, Marek Lambora, Pavla Beretová a další.

Režie: Radek Bajgar

Scénář: Mirka Zlatníková, Michaela Sabo, Milan Tesař, Pavel Gothard, Radek Bajgar

Producent: Petr Erben, Good TV

Jednoho dne si řekly: Dost! Tři kamarádky se rozhodly, že se zbaví svých manželů. Z Jitky Čvančarové, Jany Plodkové a Lucie Siposové se tak rázem stanou vdovy a hrdinky komediálního krimiseriálu, který televize Prima začne vysílat od neděle 17. února ve 20.15.

Johanu (Jitka Čvančarová), Renatu (Jana Plodková) a Veroniku (Lucia Siposová) spojuje přátelství a firma, ve které pracují jejich tři manželé Dan (Martin Stránský), Mirek (Filip Blažek) a Honza (Petr Vršek). V manželství si už odžily nějaký ten pátek, i když jim je teprve kolem třiceti. Johanu manžel bil, Renatin manžel se znenadání začal chovat jako gangster, co schovává doma bouchačku, a Veroničin manžel s Veronikou odmítal spát, aby pak našla v šuplíku pod postelí časopisy s gay pornem.

Hrdinky poznáváme v okamžiku, kdy jedou se svými manžely na chatu k jezeru. Mají tam strávit prodloužený víkend. Holky, i když jsou manžely přehlíženy a občas i ponižovány, se ale tváří naprosto klidně. A podivně klidně se tváří také v okamžiku, kdy člun s jejich muži najednou uprostřed jezera vylétne do povětří. "Johana je nejracionálnější z nich, je mozkem týmu a iniciátorem všech věcí, tahá za ty nitky, je to takový vůdce party. S ničím se moc nepáře, mluví hodně ironicky, a to mě baví," říká o své roli Jitka Čvančarová, která měla ke zbavení se svého seriálového manžela největší motivaci.

"Já jsem se strašně těšila, když mě oslovili Prima a Radek Bajgar, protože přišli s touhle šílenou holkou Veronikou, která nejdříve koná, a až pak přemýšlí. Je to taková spontánní bytost," prozradila Lucia Siposová o postavě, kterou v Černých vdovách ztvární, a dodala, že sama taková není, je si prý celkem vědoma svých skutků a spontánní je jen v rámci humoru, protože je veselá kopa. Herečka Jana Plodková představuje manželku na ozdobu, žijící typický život zelené vdovy v domku za Prahou: "Moje postava se jmenuje Renata Jůzlová a je taková rodinná puťka, její starostí je péče o rodinu a dům."

Všechny tři pozůstalé jsou šťastné, že začnou žít nový život. Jenže jejich představy nového spokojeného života se zdaleka nepotkávají se skutečností. Detektiv (Boleslav Polívka), který případ vyšetřuje, brzy zjistí, že nešlo o nešťastnou náhodu. Ke vdovám sice chová sympatie, ale něco mu tu nehraje. Brzy pochopí, že je v tom něco mnohem většího než manželské vraždění. Nachází totiž podivné propojení manželů hlavních hrdinek s podezřelou německou firmou. Ba co víc, stopy vedou k jeho kolegovi, šéfovi pražské kriminálky (Jan Vondráček).

Černé vdovy považuje Lenka Hornová, ředitelka obsahu FTV Prima, za žhavé želízko v ohni a je přesvědčená, že seriál bude úspěšný. "Prima občas vyjede ze zajetých kolejí a i za cenu vyšších nákladů se snaží nabídnout něco mimořádného."

V hlavních rolích: Jitka Čvančarová, Jana Plodková, Lucia Siposová, Boleslav Polívka, Filip Blažek.

Foto Jaroslav Hauer

htmlkody.info
                                                                          email:spycross@spycross.cz                                                                    
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!