Bočanová s Dejdarem jezdí na hory ?

02.01.2018

Jižní strana rakouských Alp je v zimě velmi oblíbená díky největšímu počtu slunečných dní v celém Rakousku. Není proto divu, že zde najdeme i jedno z nejlepších lyžařských středisek Nassfeld, které ohromuje svou velikostí, rozmanitostí sjezdovek a nádherným horským panoramatem. I to je jeden z důvodů, proč sem každoročně zavítá mnoho českých celebrit.

Užívat si zimní radovánky a pravou horskou atmosféru jezdí do Nassfeldu pravidelně početná skupina Čechů, i těch známých. Postupně se každý s každým zná a skoro bychom tak mohli mluvit o jedné velké horské rodině. Alespoň nezaměnitelná atmosféra v místních hospodách i pod širým nebem tomu odpovídá. Kromě slunečného počasí se toto středisko vyznačuje právě skvělým zázemím pro aktivity, které přichází na řadu po lyžování.

Přesně pro tyto důvody splňuje Nassfeld představy o ideální zimní dovolené Mahuleny Bočanové, která sem zavítala již po několikáté. "Vydařená zimní dovolená by podle mě měla vypadat přesně jako tady. Krásné alpské počasí, slunce celý den, po lyžování si s partou zajít na báreček, zatancovat si pod širým nebem, pak se vypotit v sauně a taky se dobře vyspat." Kromě herečky přijeli na pozvání majitele CK PK Petra Kopala toto vše zažít a načerpat energii ve wellness hotelu také Martin Dejdar a slovenský hudebník Vašo Patejdl, který zde i vystoupil a zahrál stovkám českých lyžařů.

Kromě toho přiznal, že si to tu také oblíbil, stejně jako jeho kolegové a kamarádi. "Jsem tady podruhé a to je v mém případě trochu výjimka. Jsem totiž člověk, který rád objevuje nové oblasti a jen výjimečně se někam vrací. Mám rád, když můžu z hotelu vyjet přímo na sjezdovku. A to tady je. A k tomu spousta krásných sjezdovek, skvělé wellness a úžasný výhled do údolí."

FOTO: Hotel Falkensteiner

Mahulena Bočanová je zdatnou lyžařkou a tak se snaží během zimy vyrazit do hor vícekrát. Když jede do zahraničí, jede pokaždé pávě sem. "V zimě jezdím do Špindlu a do Rakouska vždy do Nassfeldu. Lyžování je tady totiž fantastické! Jsou tu skvělé sjezdovky, které si vybíráte podle náročnosti. Také mě hodně baví, že si můžu vybrat rakouskou, nebo italskou stranu a tudíž si i vybírat mezi těmito kuchyněmi, podle toho, na co mám chuť," smála se. I pro ni je samozřejmě velkým přínosem to, že z hotelu Falkensteiner, ve kterém byli všichni ubytovaní, je to na sjezdovku doslova krok. "Vyjdeš z hotelu v lyžákách, zašlápneš lyže a jedeš, což je pro lyžaře ten největší benefit."

Jako máma bere při výběru dovolené ohled i na to, jak je daná lokalita vhodná pro děti. A tady na ně rozhodně nikdo nezapomíná. "Nejvíc se mi líbí, že je na hotelu bazén s klouzačkou pro děti, ve kterém je teplá voda, vydržíme tam třeba i dvě hodiny. A také venkovní bazén s teplou vodou, kdy zároveň koukáte na Alpy. To je pro děti naprosto úchvatný zážitek."

Milý domácí přístup je zde cítit ze všeho. "Moc hezky se tu o nás starají, všechno je takové domácí a na jednom místě. Je tu také výborné wellness, takže se člověk i krásně zrelaxuje," dodala na adresu hotelu herečka.

Martin Dejdar se po lyžování chopil mikrofonu a moderoval bouřlivý event s diskotékou pod širým nebem i další večírek, který se dále konal v hotelu.

Středisko Nassfeld ale určitě není vhodné jen pro zimní radovánky. Mahulena Bočanová se sem na doporučení chystá i v létě. "Nikdy jsem nechápala, proč lidi jezdí na hory v létě, ale pak jsem to jednou zažila a musím říct, že je to srovnatelný zážitek se zimní dovolenou. A tady je to prý v létě ještě krásnější. Navíc k moři je to jen hodina a půl autem," dodala závěrem.

FOTO: Hotel Falkensteiner
htmlkody.info