Baladický David Deyl oslavil 10 let na scéně

12.11.2019

Zpěvák David Deyl oslavil již  desetiletí na české hudební scéně.
Koncert nabitý svými autorskými písněmi, který se uskutečnil
 9. listopadu v Kongresovém centru PrahaDavida Deyla doprovodila Severočeská filharmonie Teplice a hostem byla zpěvačka 
Monika Absolonová

David Deyl, jeden z mála původních autorů hudby u nás propojuje moderní a populární písně s klasickou hudbou. Úspěch mezi fanoušky dokládají mimo jiné videoklipy na Youtube, které mají přes 80 milionů shlédnutí.

"Koncert byl snad obrovským zážitkem nejen pro mé úžasné fanoušky ale i pro mě samotného. Vždy, když svoje písně skládám, těším se na chvíli, kdy je zahraji živě právě svým fanouškům. Ti se mohli  těšit na skvělý zvuk v podání severočeských filharmoniků, které ale doprovodíila ještě kapela - klavír, bicí, kytara a baskytara," říká David Deyl.

Součástí koncertu byla také projekce, která zmapovala průběh desetileté kariéry Davida Deyla, jeho videoklipů a záběrů z jeho práce. Fanoušky čekalo také vystoupení tanečníků, kteří doprovodili autorovu hudbu. Zazněl i letní hit Ahora, který vyhrál Zlatou českou dvanáctku Českého rozhlasu a na Spotify se blíží k hranici dvou milionů streamů.

FOTO JAROSLAV HAUER

David Deyl vydal čtyři autorská sólová alba. V těchto měsících pracuje na novém, kde se objeví také poprvé jeho vlastní písně ve stylu Latin pop. Zpěvák dostal také několik ocenění. Například cenu pro nejúspěšnějšího mladého autora OSA v roce 2010, nebo cenu Grand Prix Hvězdná brána na Mezinárodní hudební soutěži uměleckých fakult v Rusku. Získal také dvě stejné nominace na Objev roku v roce 2010 a to v Českém Slavíkovi a na cenu Anděl. V roce 2017 také dostal ocenění Šarmantní osobnost roku Českého rozhlasu.

htmlkody.info
                                                                          email:spycross@spycross.cz                                                                    
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!